Książki dla dzieci z autyzmem

Aktywne filtry

My Friend Robot - Książka + CD My Friend Robot - Książka + CD
 • -30%

My Friend Robot - Książka + CD

31,50 zł 45,00 zł

Poznajcie niezwykłą serię książek z płytami CD: Barefoot Singalong. Dzieci pokochają te ślicznie ilustrowane książki, które można i przeczytać i zaśpiewać. Gwarantujemy, że niedługo będziecie śpiewać piosenki całą rodziną! Do każdej książki dołączona jest płyta z wyśpiewanym tekstem i wideo. Żywa animacja, teksty piosenek na dole ekranu i wpadające w ucho melodie złożyły się na sukces serii. Polecamy!

The Journey Home from Grandpa's The Journey Home from Grandpa's
 • -30%

The Journey Home from Grandpa's

31,50 zł 45,00 zł

Poznajcie niezwykłą serię książek z płytami CD: Barefoot Singalong. Dzieci pokochają te ślicznie ilustrowane książki, które można i przeczytać i zaśpiewać. Gwarantujemy, że niedługo będziecie śpiewać piosenki całą rodziną! Do każdej książki dołączona jest płyta z wyśpiewanym tekstem i wideo. Żywa animacja, teksty piosenek na dole ekranu i wpadające w ucho melodie złożyły się na sukces serii. Polecamy!

Mindful Tots: Loving Kindness Mindful Tots: Loving Kindness
 • -30%

Mindful Tots: Loving Kindness

24,50 zł 35,00 zł

Trening uważności dla najmłodszych dzieci! Loving Kindness to absolutna nowość od Barefoot Books. Whitney Stewart, autorka bestsellerowych kart Mindful Kids, stworzyła tym razem serię dla maluchów: Mindful TotsZ książki Loving Kindness dzieci dowiedzą się, jak ćwiczyć uważność, skupiając się na pozytywnych uczuciach. Autorka proponuje proste ćwiczenia, dzięki którym dzieci poznają swoje emocje, uczą się je nazywać i nimi dzielić. 

Książka powstała we współpracy z Stefanie Paige Wieder, specjalistką ds. rtotsozwoju małych dzieci. Śliczne, kolorowe ilustracje świetnie uzupełniają tekst. To świetna pozycja umożliwiająca praktykę mindfulness już najmłodszym dzieciom. Bardzo polecamy!

Skip through the Seasons Skip through the Seasons
 • -30%

Skip through the Seasons

24,50 zł 35,00 zł

Zapraszamy w niesamowitą podróż przez pory roku! Skip through the Seasons to rewelacyjna książka, angażująca dzieci do zabawy. Na każdej stronie poznajemy nowy miesiąc, a dziecko musi odnaleźć przedmioty z nim związane. Dzieci uwielbiają poszukiwania, a dla rodziców to wyjątkowa okazja, żeby zaaranżować rozmowę po angielsku. W trakcie lektury mali czytelnicy nauczą się, jak nazywać pory roku i miesiące po angielsku. Ale to nie wszystko! Na końcu książki autorka umieściła kilka ciekawostek, dotyczących pór roku, miesięcy i kalendarza. Gorąco polecamy!

Barefoot Books Children of The World Barefoot Books Children of The World
 • -30%

Barefoot Books Children of The World

52,50 zł 75,00 zł

Książka dla dzieci o dzieciach. Niesamowita i ważna. Każde dziecko, niezależnie od wieku, powinno mieć ją w swojej biblioteczce. Dlaczego? Ponieważ uczy tolerancji. Dzieci z Barefoot Books Children of The World żyją w różnych krajach, wyznają różne religie, mówią różnymi językami, są biedne i bogate, mają mamę i tatę, tylko mamę lub dwóch ojców, są pełnosprawne lub nie. Autorzy zauważają te wszystkie różnice, ale jakby mimochodem, bo tym, na co zwracają uwagę jest to, co dzieci na całym świecie łączy, a łączy zdecydowanie więcej niż dzieli.

Warto zatrzymać się na chwilę przy tej fascynującej książce, pięknie wydanej, pełnej szczegółowych ilustracji. Polecamy!

Peep Inside The Zoo Peep Inside The Zoo
 • -30%

Peep Inside The Zoo

25,20 zł 36,00 zł

Zaglądaj pod liście i za drzwiczki, aby zobaczyć zwierzęta w zoo w tej wspaniałej książce z klapkami dla małych dzieci. Dzięki klapkom i otworom, przez które można zaglądać pod spód i przez nie, poznasz hałaśliwe papugi, bezczelne małpy, bardzo wysokie żyrafy i wiele innych zwierząt. Z pewnością przypadnie do gustu młodym miłośnikom zwierząt.

Baby Dream - książka dla niemowląt Baby Dream - książka dla niemowląt
 • -30%

Baby Dream

20,30 zł 29,00 zł

Czas spać drogie maluchy! Ale zanim zaśniecie, wtulcie się mocno w ramiona rodziców, przeciągajcie i ziewajcie do woli, posłuchajcie opowieści lub kołysanki. Czas, kiedy zasypiacie to cudowne chwile, jakie spędzanie z mamą lub tatą. A książka Baby Dream może Wam w tych chwilach towarzyszyć.

Znajdziecie w niej kontrastowe ilustracje wzorów, wyraźne czarno-białe fotografie dzieci i powtarzający się, rymowany tekst. Baby Dream to idealna pierwsza książka na dobranoc dla waszych maluszków. Oglądanie zdjęć dzieci sprawia niemowlakom dużą radość, a słuchanie głosu czytającego rodzica - jeszcze większą, dlatego czytanie Baby Dream przed snem szybko może stać się waszym przyjemnym rytuałem.

Książeczka ma odpowiednie dla małych rączek rozmiary i sztywne kartki. Polecamy!

Bear on a Bike Bear on a Bike
 • -30%

Bear on a Bike

24,50 zł 35,00 zł

Poznajcie misia, którego dzieci niezmiennie uwielbiają już od 20 lat! Miś jest bohaterem prostych książeczek dla najmłodszych czytelników, które rozwijają u nich podstawowe umiejętności.

Bear on a Bike zabiera maluchy w różne miejsca i opowiada im, co tam widzi. Co więcej, w każde z tych miejsc wybiera się innym środkiem transportu: na targ miś jedzie rowerem, do lasu płynie tratwą, a na plażę wyrusza pociągiem. Ta prosta książeczka to świetna okazja, żeby poznać nazwy pojazdów po angielsku oraz mnóstwo innych słówek. Rymowany tekst sprawia, że świetnie się ją czyta!

Bear on a Bike to książeczka ze sztywnymi kartkami, dzięki czemu możemy ją spokojnie powierzyć maluchom. Gorąco polecamy!

Bear in a Square Bear in a Square
 • -30%

Bear in a Square

24,50 zł 35,00 zł

Poznajcie misia, którego dzieci niezmiennie uwielbiają już od 20 lat! Miś jest bohaterem prostych książeczek dla najmłodszych czytelników, które rozwijają u nich podstawowe umiejętności.

Bear in a Square uczy maluchy rozpoznawać kształty i liczyć, a także rozwija u nich spostrzegawczość. Na kolejnych obrazkach dzieci muszą odszukać jeden prostokąt, dwa serca, trzy koła, cztery prostokąty i tak dalej aż do dziesięciu gwiazdek. Ilustracje nie zawierają wielu szczegółów, a w podpowiedziach znajdziemy wskazówki, jakich dokładnie kształtów musimy szukać, dzięki czemu zadania są proste. Spokojnie poradzą sobie z nimi dwu- i trzylatki, a przy okazji będą się świetnie bawić i wiele się nauczą.

Peep Inside The Garden Peep Inside The Garden
 • -30%

Peep Inside The Garden

25,20 zł 36,00 zł

Słoneczny ogród szumi, brzęczy, pełznie i raczy się życiem... Zajrzyj do środka i zobacz, co możesz znaleźć. Pięknie ilustrowana książka obrazkowa dla bardzo małych dzieci z mnóstwem klap do podniesienia, otworów do podglądania oraz zwierząt i owadów do zauważenia. Dzieci mogą podglądać owady brzęczące pod płatkami kwiatów, zauważyć śpiącą ropuchę ukrywającą się w stosie kłód i podnieść płatek lilii w stawie, aby odkryć mnóstwo małych traszek! Urocze wprowadzenie do otaczającego nas świata dla bardzo małych dzieci.

Animals Fingerprint Activities Animals Fingerprint Activities
 • -30%

Animals Fingerprint Activities

31,50 zł 45,00 zł

Ta książka, z własnym, jaskrawym tuszem w siedmiu kolorach, aż kipi od pomysłów na odciskanie palców zwierząt, od jeży po krokodyle i koale. Każda strona zawiera instrukcje krok po kroku, obrazki do uzupełnienia i dużo miejsca na odciski palców. Dzięki spiralnej oprawie książka leży płasko, co ułatwia dzieciom tworzenie zachwycających obrazków.

Książki dla dzieci z autyzmem to specjalna kategoria literatury, która została opracowana z myślą o najmłodszych osobach z zaburzeniem ze spektrum autyzmu. Dzieci te często mają trudności w komunikowaniu się i w nauce, a książki dla dzieci z autyzmem to doskonały sposób na rozwijanie ich zdolności językowych i społecznych.

Literatura dla dzieci ze spektrum autyzmu powinny charakteryzować się czytelną czcionką i kolorowymi ilustracjami, które pomogą dziecku zrozumieć opowiadanie i wywołają w nim emocje. Treść książek powinna być zrozumiała i dostosowana do potrzeb dziecka, a także powinna uwzględniać specyficzne cechy zachowania i myślenia autystycznych dzieci. Wiele książek dla dzieci z autyzmem skupia się na tematach takich jak emocje, relacje międzyludzkie, zrozumienie społeczeństwa, a także na wyzwalaniu kreatywności i fantazji dziecka.

Lektury dla dzieci z autyzmem jako prezent i okazja na budowanie relacji

Lektury dla dzieci z autyzmem mogą być dobrym sposobem na prezent dla dziecka z zaburzeniem ze spektrum autyzmu. Dzięki nim dzieci te mogą lepiej zrozumieć świat wokół siebie, poprawić swoją komunikację i rozwijać swoje zdolności intelektualne. Książki dla dzieci z autyzmem to także doskonała okazja do spędzenia czasu z rodzicami i rodzeństwem, co pomaga w budowaniu relacji i więzi emocjonalnych.

Dzieła literackie dla małych czytelników z zaburzeniem ze spektrum autyzmu to także źródło ćwiczeń edukacyjnych dla dzieci autystycznych. Wiele takich książek zawiera ćwiczenia i zadania mające na celu rozwijanie zdolności intelektualnych dziecka oraz poprawianie umiejętności społecznych i komunikacyjnych. Ćwiczenia te są dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka i uwzględniają jego specyficzne trudności, dzięki czemu są bardziej skuteczne i przynoszą lepsze efekty.

Rola literatury w rozwijaniu kreatywności i wyobraźni dzieci z autyzmem

Książki dostosowane do potrzeb dzieci z zaburzeniem autystycznym to także szansa na rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka. Dzieci z autyzmem często wykazują duże zainteresowanie sztuką i literaturą, a książki dla dzieci z autyzmem pozwalają im rozwijać te zainteresowania i wykorzystywać swoją wyobraźnię do tworzenia własnych historii i opowieści.

Podsumowując, książki dla dzieci z autyzmem to doskonały sposób na rozwijanie zdolności językowych i społecznych dzieci z zaburzeniem ze spektrum autyzmu. Mogą być one także świetnym prezentem dla dziecka z autyzmem oraz źródłem ćwiczeń edukacyjnych dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb. Książki te pozwalają także na rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka, co jest bardzo ważne w procesie jego rozwoju i edukacji.