Best Sellers

Niemowlęta

  • Pokaż pasek boczny

Jest 53 produktów.

Aktywne filtry

Pakiet Misiowy na prezent Pakiet Misiowy na prezent

Misiowy prezent dla najmłodszych

89,00 zł

Pakiet składa się z 3 pozycji:

  • Bear in Square
  • Bear in Sunshine
  • Bear on Bike

Książki w pakiecie taniej! Pozycje są zbliżone tematycznie i często wybierane w połączeniu 2 lub 3 sztuk, wybierz pakiet i zaoszczędź.

Misiowy prezent dla najmłodszych

89,00 zł

Pakiet składa się z 3 pozycji:

  • Bear in Square
  • Bear in Sunshine
  • Bear on Bike

Książki w pakiecie taniej! Pozycje są zbliżone tematycznie i często wybierane w połączeniu 2 lub 3 sztuk, wybierz pakiet i zaoszczędź.

Zastanawiasz się, czy czytanie książek po angielsku niemowlakom ma sens?

Oczywiście, że tak. W pierwszych latach życia niemowlęta i małe dzieci uczą się swojego ojczystego języka od podstaw. To doskonały czas, który warto wykorzystać także na naukę języków obcych. Książki po angielsku dla niemowlaków będą do tego doskonałą pomocą. Książki dla niemowląt mają dostosowane do ich stopnia rozwoju wzroku obrazki bez bardzo szczegółowych obrazków, na których tak małe dzieci nie są jeszcze w stanie skupić wzroku i uwagi. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze książek dla niemowląt?

Nasza księgarnia oferuje zarówno książki dla 8-miesięcznego dziecka, jak i książki dla 3-miesięcznego dziecka. Warto czytać dzieciom już od urodzenia. Choć nie rozumieją one jeszcze sensu czytanych przez nas słów, doskonale rozróżniają intonację głosu i słuchają języka, którego używamy, podczas czytania poznając jego melodyjność.

Dlatego warto wykorzystywać książki dla niemowląt do czytania w języku angielskim także po to, by dziecko od najmłodszych lat słyszało melodię tego języka, co ułatwi mu jego naukę w późniejszych latach. Książeczki dla niemowląt 3+ to także bogato ilustrowane strony w kontrastowych kolorach, które łatwo przyciągają uwagę niemowlęcia i zachęcają do poznawania świata także poprzez specjalnie dedykowane dla niego książeczki. 

Książeczki sensoryczne dla niemowląt

Podczas czytania książek dla niemowląt warto zaproponować dziecku poznawanie czytanych historii za pomocą wielu zmysłów. Doskonałą propozycją tego typu są książeczki dla niemowląt sensoryczne. Czytając taką książeczkę z niemowlęciem, ma ono możliwość poznawania wieloma zmysłami: słuchając czytanej bajeczki, oglądając barwne obrazki oraz doświadczając różnych faktur materiałów użytych w książeczce.

Z pewnością książeczki sensoryczne są bardziej atrakcyjne dla małych dzieci i pozwalają bardziej skupić ich uwagę na dłuższy czas na książeczce. Dodatkowo dla starszych niemowląt, które już samodzielnie siedzą, książeczki sensoryczne mogą być dobrym alternatywą dla zabawek, ponieważ dziecko może samodzielnie obracać kartki takiej książeczki i odkrywać jej różne faktury. A jak wiadomo, samodzielne odkrywanie świata cieszy najbardziej. 

Warto zacząć czytać dzieciom jak najwcześniej, ponieważ ma to pozytywny wpływ na ich późniejszy rozwój intelektualny i emocjonalny. A jeśli możemy do tej czynności wpleść dodatkowo także rozpoczęcie nauki języka angielskiego, korzystajmy z tej możliwości, ponieważ zaprocentuje ona w późniejszych latach rozwoju dziecka.