Sprawdzamy "The Sounds around Town" - Pucio po angielsku?

Odkąd powstała nasza księgarnia otrzymujemy od was wiele pytań o anglojęzyczne książki dla dzieci. Czasem poszukujecie konkretnych tytułów, a czasem czegoś, co odpowiadałoby waszym oczekiwaniom. Pytaniem, które przewijało się najczęściej było: "Czy jest jest angielski odpowiednik Pucia?". Kim jest Pucio wiedzą chyba wszyscy rodzice małych dzieci, którzy czytają im po polsku. Przypuszczam, że wielu rodziców ma już Pucia powyżej uszu, ale zaciskają zęby i dalej czytają go swoim maluchom, bo po pierwsze te Pucia uwielbiają, a po drugie wiele od Pucia się uczą. Długo nie mogliśmy znaleźć nic, co by faktycznie stanowiło angielski odpowiednik tego typu książek. Do czasu aż z pomocą przyszło nam, jak zawsze, wydawnictwo Barefoot Books, którego nakładem ukazała się fantastyczna książka Marii Carluccio "The Sounds around Town".

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
"Baby Dream" - idealna książka dla niemowląt

Szukacie idealnej książki dla maluszków? My taką znaleźliśmy! :) Nasze ulubione wydawnictwo Barefoot Books wydało serię książeczek dla niemowląt i małych dzieci, która bardzo przypadła nam do gustu. W naszej ofercie znajdziecie Baby Dream - cudowną pozycję na dobranoc, która ma w sobie wszystko, co powinna mieć książka dla niemowląt. A co takiego mianowicie zawiera?

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Nauka angielskiego przez zabawę, czyli edukacyjne puzzle dla maluchów

Edukacyjne puzzle do nauki angielskich słówek to nowość od Floss and Rock, która nas absolutnie zachwyciła! Wiedzieliśmy, że będzie to coś wyjątkowego już wówczas, gdy zobaczyliśmy ich zapowiedź w katalogu producenta, jednak kiedy trafiły do naszych rąk gotowe egzemplarze, uznaliśmy, że jest to jedna z najlepszych pomocy edukacyjnych, jakie mieliśmy okazję sprzedawać. Puzzle są duże, mają wyraziste kolory i ładne obrazki i zapakowane są w pudełko z magnetycznym zamknięciem. Najważniejsze jest jednak to, że w umożliwiają maluchom naukę angielskich słówek podczas zabawy. W naszej ofercie znajdziecie trzy rodzaje tych puzzli: Spell, Rhyme i Colours.

1 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Co czytać dzieciom po hiszpańsku i francusku?

Dziś mamy propozycję dla wszystkich rodziców, którzy dopiero rozpoczynają ze swoimi dziećmi przygodę z językiem francuskim lub hiszpańskim i zastanawiają się po jakie lektury sięgnąć. Od jakiegoś czasu w księgarni Baobook dostępne są dwie nowe serie książek: hiszpańska I Can Read Spanish i francuska I Can Read French. Są to opowieści skierowane do najmłodszych czytelników, które zostały skonstruowane tak, żeby przyswajanie języka obcego odbywało się w jak najprostszy sposób. Sprawdźcie sami!

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Angielskie książeczki dla maluchów

Kiedy zaczęliście czytać swoim dzieciom? Kiedy miały klika lat, czytacie im od urodzenia, a może czytaliście już maluchom, kiedy jeszcze były w brzuchu? Kiedy by to nie było, na pewno nigdy nie jest za wcześnie na pierwszy kontakt z książką - na pewno się ze mną zgodzicie. A kiedy zaczęliście czytać dzieciom po angielsku? Czy tu również obowiązuje zasada, im wcześniej tym lepiej? A jeśli tak, to po jakie lektury sięgnąć? Postaramy się Wam trochę przybliżyć ten temat i zaproponować książki dla dzieci, które jeszcze nie skończyły trzech lat.

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Eco Song, czyli porozmawiajmy z dziećmi o ekologii

W księgarni Baobook od jakiegoś czasu dostępna jest książka zupełnie inna niż wszystkie. Inna jest jej forma i treść. Eco Song Justyny Stefańczyk to mała tekturowa książeczka, która w bardzo prostych słowach uświadamia dzieciom, że świat, który znają może niestety się zmienić. Prosty przekaz uzupełniony został pięknymi, artystycznymi ilustracjami. Warto sięgnąć po tę książkę i warto porozmawiać z dziećmi o ekologii.

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
6 propozycji na świąteczno-zimowe lektury od Baobok

Na dworze coraz zimniej, a święta zbliżają się wielkimi krokami. Dopóki nie uświadczymy śniegu za oknem, warto wprowadzić siebie i dzieci w zimowo-świąteczny klimat, sięgając po odpowiednie na tę porę roku lektury. Wybraliśmy dla Was sześć książek, które kupicie w księgarni Baobook i które genialnie wprowadzą Was w Bożonarodzeniowy nastrój. Najlepiej czytać wieczorem przy kominku (opcjonalnie przy grzejniku lub pod kocem)! 

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Sing along! czyli uczymy się angielskiego śpiewająco

Wielokrotnie trafiam na pytanie rodziców, jakie piosenki po angielsku warto włączać dzieciom i za każdym razem odpowiadam: Barefoot Books! Nasze ulubione wydawnictwo ma bowiem serię książek, które można wyśpiewać i do których zostały stworzone animacje. Książki zawierają płyty CD w zestawie, ale teledyski można też obejrzeć na kanale Barefoot Books na YouTube. Co w tych książkach / piosenkach jest takiego wyjątkowego? Już piszę! 

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0