Co czytać dzieciom po hiszpańsku i francusku?

Dziś mamy propozycję dla wszystkich rodziców, którzy dopiero rozpoczynają ze swoimi dziećmi przygodę z językiem francuskim lub hiszpańskim i zastanawiają się po jakie lektury sięgnąć. Od jakiegoś czasu w księgarni Baobook dostępne są dwie nowe serie książek: hiszpańska I Can Read Spanish i francuska I Can Read French. Są to opowieści skierowane do najmłodszych czytelników, które zostały skonstruowane tak, żeby przyswajanie języka obcego odbywało się w jak najprostszy sposób. Sprawdźcie sami!

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Angielskie książeczki dla maluchów

Kiedy zaczęliście czytać swoim dzieciom? Kiedy miały klika lat, czytacie im od urodzenia, a może czytaliście już maluchom, kiedy jeszcze były w brzuchu? Kiedy by to nie było, na pewno nigdy nie jest za wcześnie na pierwszy kontakt z książką - na pewno się ze mną zgodzicie. A kiedy zaczęliście czytać dzieciom po angielsku? Czy tu również obowiązuje zasada, im wcześniej tym lepiej? A jeśli tak, to po jakie lektury sięgnąć? Postaramy się Wam trochę przybliżyć ten temat i zaproponować książki dla dzieci, które jeszcze nie skończyły trzech lat.

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Eco Song, czyli porozmawiajmy z dziećmi o ekologii

W księgarni Baobook od jakiegoś czasu dostępna jest książka zupełnie inna niż wszystkie. Inna jest jej forma i treść. Eco Song Justyny Stefańczyk to mała tekturowa książeczka, która w bardzo prostych słowach uświadamia dzieciom, że świat, który znają może niestety się zmienić. Prosty przekaz uzupełniony został pięknymi, artystycznymi ilustracjami. Warto sięgnąć po tę książkę i warto porozmawiać z dziećmi o ekologii.

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
6 propozycji na świąteczno-zimowe lektury od Baobok

Na dworze coraz zimniej, a święta zbliżają się wielkimi krokami. Dopóki nie uświadczymy śniegu za oknem, warto wprowadzić siebie i dzieci w zimowo-świąteczny klimat, sięgając po odpowiednie na tę porę roku lektury. Wybraliśmy dla Was sześć książek, które kupicie w księgarni Baobook i które genialnie wprowadzą Was w Bożonarodzeniowy nastrój. Najlepiej czytać wieczorem przy kominku (opcjonalnie przy grzejniku lub pod kocem)! 

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Sing along! czyli uczymy się angielskiego śpiewająco

Wielokrotnie trafiam na pytanie rodziców, jakie piosenki po angielsku warto włączać dzieciom i za każdym razem odpowiadam: Barefoot Books! Nasze ulubione wydawnictwo ma bowiem serię książek, które można wyśpiewać i do których zostały stworzone animacje. Książki zawierają płyty CD w zestawie, ale teledyski można też obejrzeć na kanale Barefoot Books na YouTube. Co w tych książkach / piosenkach jest takiego wyjątkowego? Już piszę! 

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Back to school, czyli jak przygotować dziecko do lekcji angielskiego w szkole?

Nie sprzedajemy podręczników ani pomocy edukacyjnych do nauki języka angielskiego, pisaliśmy o tym już wcześniej, nie znaczy to jednak, że naszych książek jako pomocy edukacyjnej nie można wykorzystać. Wręcz przeciwnie! W myśl zasady: nauka przez zabawę, warto sięgnąć po takie pomocy edukacyjne, które będą przede wszystkim cieszyć dziecko i uczyć mimochodem, a nasze książki zdecydowanie takie są. To cenna uwaga dla rodziców właśnie kompletujących wyprawkę szkolną dla swoich pociech.

1 Komentarze
star_rateOcena artykułu 5
Podstawa to balans, czyli za co kochamy klasyczne zabawki!

Gry balansujące polegają na ułożeniu okrągłych klocków na balansującej podstawie. Klocki są różnych kolorów i wielkości, a o tym, który możemy położyć w następnej kolejności decyduje rzut kostką. W grę można grać samemu albo w kilka osób. Zabawa na początku wydaje się banalnie prosta, jednak po pewnym czasie zaczynają się trudności, a cała konstrukcja się wali! Dotychczas wszystkie klocki na podstawi udało nam się ułożyć tylko RAZ i to wtedy, gdy wykluczyliśmy rzuty kostką! 

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Joga dla dzieci - kreatywny sposób na harmonijny rozwój

Chcesz w ciekawy sposób spędzić czas ze swoim dzieckiem? Sprawić, aby ruch był dla niego przyjemnością? Poprawić koncentrację, uwagę i pamięć? Nauczyć nazywania emocji i radzenia sobie z nimi? Wzmocnić świadomy oddech? A przede wszystkim świetnie się bawić? Koniecznie spróbuj zajęć z jogi dla dzieci lub stwórz idealne warunki do ćwiczeń w domu. W tym artykule przedstawię Ci prosty plan, który będzie doskonały na początek. Do dzieła!

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0