Książki i karty uważności - joga i mindfulness dla dzieci

Aktywne filtry

Yoga Tots: Strong Puppy Yoga Tots: Strong Puppy
  • -50%

Yoga Tots: Strong Puppy

17,50 zł 35,00 zł

Joga dla najmłodszych! Słońce wzeszło - czas je powitać!

Strong Puppy to pozycja z serii książek Yoga Tots, w których zebrane zostały propozycje ćwiczeń dla małych dzieci. W tej części maluchy uczą się krok po kroku sekwencji Powitanie Słońca. Autorzy zapraszają dzieci do zabawy w udawanie piesków, a przy okazji uczą podstaw jogi.

Proste instrukcje i przyjemne ilustracje sprawiają, że książka podoba się najmłodszym czytelnikom, którzy umiejętnie zostają wprowadzeni w świat jogi. Ćwiczenia zostały opracowane przez specjalistów od dziecięcej jogi, dlatego możemy mieć pewność, że sekwencje są bezpieczne dla maluchów. Bardzo polecamy!

Mindful Tots: Loving Kindness Mindful Tots: Loving Kindness
  • -50%

Mindful Tots: Loving Kindness

17,50 zł 35,00 zł

Trening uważności dla najmłodszych dzieci! Loving Kindness to absolutna nowość od Barefoot Books. Whitney Stewart, autorka bestsellerowych kart Mindful Kids, stworzyła tym razem serię dla maluchów: Mindful TotsZ książki Loving Kindness dzieci dowiedzą się, jak ćwiczyć uważność, skupiając się na pozytywnych uczuciach. Autorka proponuje proste ćwiczenia, dzięki którym dzieci poznają swoje emocje, uczą się je nazywać i nimi dzielić. 

Książka powstała we współpracy z Stefanie Paige Wieder, specjalistką ds. rtotsozwoju małych dzieci. Śliczne, kolorowe ilustracje świetnie uzupełniają tekst. To świetna pozycja umożliwiająca praktykę mindfulness już najmłodszym dzieciom. Bardzo polecamy!

Mindful Tots: Tummy Ride Mindful Tots: Tummy Ride
  • -50%

Mindful Tots: Tummy Ride

17,50 zł 35,00 zł

Trening uważności dla najmłodszych dzieci! Tummy Ride to absolutna nowość od Barefoot Books. Whitney Stewart, autorka bestsellerowych kart Mindful Kids, stworzyła tym razem serię dla maluchów: Mindful TotsZ książki Tummy Ride dzieci dowiedzą się, jak ćwiczyć uważność, skupiając się na swoich brzuszkach. Autorka proponuje proste ćwiczenia oddechowe, dzięki którym dzieci uczą się odpoczywać, panować nad emocjami i skupiać uwagę. 

Książka powstała we współpracy z Stefanie Paige Wieder, specjalistką ds. rozwoju małych dzieci. Śliczne, kolorowe ilustracje pokazują, jak wykonywać ćwiczenia oddechowe. To świetna pozycja umożliwiająca praktykę mindfulness już najmłodszym dzieciom. Bardzo polecamy!

My Daddy is a Pretzel. Yoga for Parents and Kids - joga dla rodziców i dzieci My Daddy is a Pretzel. Yoga for Parents and Kids - joga dla rodziców i dzieci
  • -50%

My Daddy is a Pretzel. Yoga for Parents and Kids

24,50 zł 49,00 zł

Joga dla dzieci i rodziców!

Oto wyjątkowa książka o jodze, stworzona z myślą o całej rodzinie! W My Daddy is a Pretzel instrukcje, jak ćwiczyć jogę wplecione zostały w opowieści dzieci o tym, gdzie pracują ich rodzice, dzięki czemu joga nie została wykreowana na jakąś odległą ideę, ale przeplata się z codziennym życiem. Każda pozycja została dokładnie opisana przez Barona Baptiste - uznanego instruktora jogi i ojca trójki dzieci i zilustrowana przez Sophie Fatus, znaną z kart Yoga Pretzels

My Daddy is a Pretzels przeznaczona jest dla rodziców i dzieci, aby mogli wspólnie praktykować jogę, ale równie dobrze można z niej korzystać podczas indywidualnych ćwiczeń. Dodatkowo na końcu książki umieszczone zostały wskazówki dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą. Bardzo polecamy!

ABC Mindful Me ABC Mindful Me
  • Obecnie brak na stanie

ABC Mindful Me

59,00 zł

ABC Mindful Me to wyjątkowa książka, która w zabawny sposób łączy w sobie naukę alfabetu i podstaw medytacji mindfulness. Na kolejnych stronach poznajemy kolejne literki angielskiego alfabetu, słówko, które zaczyna się na daną literkę oraz wskazówki, jak być bardziej uważnym.

Niezwykle barwne, urocze ilustracje, uśmiechnięci bohaterowie książki i prosty rymowany tekst przyciągają małych czytelników. A jakie korzyści płyną z lektury! Książka uczy uważności, a uważne dziecko to dziecko skupione na teraźniejszości, spokojne i szczęśliwe, rozumiejące swoje emocje i świat dookołaNauka alfabetu i nazw zwierząt po angielsku to dodatkowa korzyść płynąca z lektury.

Książka jest pięknie wydana, ma stosunkowo duży format (ale dostosowany do małych rączek) i sztywne kartki. Gorąco polecamy!

ABC Yoga - książka dla dzieci o jodze ABC Yoga - książka dla dzieci o jodze
  • Obecnie brak na stanie

ABC Yoga

59,00 zł

ABC Yoga to wyjątkowa książka, która w zabawny sposób łączy w sobie naukę alfabetu i podstaw jogi. Na kolejnych stronach poznajemy kolejne literki angielskiego alfabetu, dowiadujemy się, jakie zwierzę zaczyna się na daną literkę i jaką jogiczną pozycję możemy przyjąć naśladując te zwierzę.

Ta książka to doskonała okazja, aby zarazić dziecko miłością do jogi! Ilustracje są urocze i niezwykle kolorowe, dzieci i zwierzęta na obrazkach uśmiechnięte i zadowolone, a rymowany tekst wesoły - to wszystko sprawia, że joga wywoła w sercach dzieci tylko miłe skojarzenia i nie będą chciały robić nic innego, tylko ćwiczyć jogę! Nauka alfabetu i nazw zwierząt po angielsku to dodatkowa korzyść płynąca z lektury.

Yoga Pretzels - karty do jogi z dziećmi Yoga Pretzels - karty do jogi z dziećmi
  • -50%
  • Obecnie brak na stanie

Yoga Pretzels. 50 Fun Activities for Kids & Grownups

36,00 zł 72,00 zł

Yoga Pretzels zostały wydane przez Barefoot Books pod patronatem międzynarodowej szkoły jogi YOGA Ed. Karty zilustrowała Sophie Fatus znana z pozycji takich, jak The Barefoot Book of Children czy Children of the World. Za tekst i instrukcje odpowiadają joginki Tara Guber i Leah Kalish. Wyjątkowa pozycja!

Trening uważności dla dzieci pozwala na zdobycie wewnętrznych kompetencji, które będą nieocenione w okresie dorastania i życiu dorosłym. Poprzez zabawę nawet bardzo małe dzieci mogą zapoznać się z tym, czym jest joga dla najmłodszych oraz poprawią swoją koncentrację. Wzmocnią również swoją odporność na stres. Książki dostępne w naszej księgarni zawierają ćwiczenia uważności dla dzieci. 

Mindfulness dla dzieci – książki dla każdego!

Twoje dziecko często nie może się skupić? Jest rozbiegane i rozkojarzone? Zapoznaj się z książkami o uważności dla dzieci, które uczą koncentrowania uwagi. W naszej ofercie znajdziesz pozycje, które zapoznają z pojęciem mindfulness dla dzieci w przystępny sposób. Dodatkowym atutem są piękne ilustracje. W czasie czytania książek o uważności każdy będzie się dobrze bawił – niezależnie od tego, ile ma lat!

Ćwiczenia uważności dla dzieci 

Książki o mindfulness kojarzą się z dorosłymi, którzy poszukują równowagi i chwili wytchnienia. Coraz więcej jednak, zwłaszcza w krajach anglojęzycznych, mówi się także o jodze dla najmłodszych i uważności dla dzieci. Z tego powodu na rynku wydawniczym pojawiło się wiele propozycji książek, które relaksują oraz uczą skupienia. Mindfulness dla dzieci buduje pewność siebie i uczy, czym jest równowaga między aktywnością a odpoczynkiem. Dzięki kartom uważności dla dzieci możesz razem z dzieckiem poznać ćwiczenia wyciszające i skupiające uwagę. 

Co daje mindfulness, czyli trening uważności?

Czytanie książek o uważności oraz wykonywanie zadań z kart uważności dla dzieci, to dobre sposoby na nauczenie dziecko odpoczynku, radzenia sobie z emocjami (często silnymi, ponieważ dopiero w okresie dorastania uczymy się regulowania złości czy żalu) oraz empatii. Trening uważności dla dzieci powinien być oparty na zabawie. Z tego powodu najlepiej zacząć od książek o mindfulness. Pozycje dostępne w naszej księgarni są kolorowe, a na każdej ze stron znajdują się obrazki, które zainteresują nawet najbardziej rozbiegane dziecko. Mindfulness dla dzieci jest blisko związane z jogą, dlatego w ofercie znajdziesz także bajki o jodze dla dzieci. Ćwiczenia możecie wykonywać razem z dzieckiem. Wystarczy rozwinąć matę, otworzyć książeczkę lub wyciągnąć karty z jogą dla dzieci i...zwinąć się w precla lub wykonać pozycję psa z głową w dole.

Anglojęzyczne książki o uważności 

Czytając książeczki o mindfulness po angielsku, dziecko zdobywa wiele kompetencji jednocześnie: uczy się wsłuchiwania w swoje emocje, radzenia sobie z nimi, a jednocześnie oswaja się z językiem obcym. Skupianie się na świecie zewnętrznym i wewnętrznym to pożądane umiejętności w życiu dorosłym. Nie tylko na rynku pracy, ale też na co dzień. Ćwiczenia uważności dla dzieci zdobywają coraz większą popularność, ponieważ są kreatywną formą spędzania wolnego czasu. Budują relację – nie tylko z rodzicami, ale też z samym sobą. Poza tym uczą jak być szczęśliwym i skupionym na „tu i teraz”.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą książek z kategorii mindfulness dla dzieci oraz pozostałymi książkami po angielsku dla dzieci w naszym sklepie!