Kategorie bloga

Nauka angielskiego przez zabawę, czyli edukacyjne puzzle dla maluchów

1 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0

Edukacyjne puzzle do nauki angielskich słówek to nowość od Floss and Rock, która nas absolutnie zachwyciła! Wiedzieliśmy, że będzie to coś wyjątkowego już wówczas, gdy zobaczyliśmy ich zapowiedź w katalogu producenta, jednak kiedy trafiły do naszych rąk gotowe egzemplarze, uznaliśmy, że jest to jedna z najlepszych pomocy edukacyjnych, jakie mieliśmy okazję sprzedawać. Puzzle są duże, mają wyraziste kolory i ładne obrazki i zapakowane są w pudełko z magnetycznym zamknięciem. Najważniejsze jest jednak to, że w umożliwiają maluchom naukę angielskich słówek podczas zabawy. W naszej ofercie znajdziecie trzy rodzaje tych puzzli: Spell, Rhyme i Colours.

Colours Puzzles zawierają 30 elementów, z czego na 10 z nich jest nazwa koloru, a na 20 kolorowe ilustracje. Zabawa polega na dopasowaniu do nazwy koloru odpowiednich obrazków. Trzyletnie dziecko spokojnie poradzi sobie z tym zadaniem samodzielnie, młodsze z pomocą rodzica. Puzzle jednak warto też udostępnić starszym dzieciom umiejącym już czytać, aby mogły utrwalić sobie pisownię nazw kolorów po angielsku. To tylko jedna opcja zabawy z puzzlami. Zestaw można bowiem wykorzystać na milion sposobów nie tylko w domu, ale też w szkole czy w przedszkolu. Szczególnie polecamy te puzzle jako wsparcie edukacyjne dla nauczycielek języka angielskiego w przedszkolu. Możecie łączyć puzzle ze sobą na zasadzie przeciwieństw, wyszukiwać w pokoju rzeczy w danym kolorze, tworzyć kolorowe historyjki, czy co wam tylko wyobraźnia podsunie!

Rhyme Puzzles to propozycja, z której mogą skorzystać trochę starsze dzieci. W tej wersji puzzli łączyć należy ze sobą słówka, które się rymują. W opakowaniu znajdziemy 10 zestawów rymujących się słów (każdy zestaw to trzy słowa). Dziecko wyszukuje pasujące do siebie słówka i łączy je w ciąg. To świetna okazja do nauki rymowania i angielskich słówek, które znacznie łatwiej będzie zapamiętać, właśnie dzięki temu rymowaniu. Tak samo jak puzzle z kolorami, te też można kreatywnie wykorzystać w nauczaniu angielskiego na wiele sposobów.

Ostatni z zestawów to Spell Puzzles. Tym razem zabawa polega na łączeniu literek w słówka, a podpowiedź stanowią ilustracje znajdujące się na każdym elemencie. Jest to wstęp do nauki literowania, podstaw czytania i pisania, a także, standardowo, angielskich słówek. Samodzielne złożenie słówek z literek przyniesie dzieciom mnóstwo satysfakcji, gwarantujemy to! Zachęcamy też do wykorzystania puzzli w inny sposób - może z literek da się ułożyć więcej wyrazów niż przewidział producent?...

Jak sami widzicie, puzzle Floss and Rock to świetna pomoc edukacyjna, którą można wykorzystać w zarówno domowej nauce języka angielskiego, jak i w przedszkolu czy w szkole językowej. Nie od dziś wiadomo, że nauka jest najefektywniejsza w czasie zabawy. Puzzle Floss and Rock są ładne, trwałe i pomocne w edukacji. Do tego jest to produkt wyjątkowy, dlatego może stanowić pomysł na oryginalny, nieszablonowy prezent. Zachęcamy do zakupu w naszym sklepie!

Komentarze
Milena Roguska
2021/01/23
Kiedy będą dostępne Sounds around town, babydream and rhyme puzzles?
Zostaw komentarz
Komentarz został pomyślnie dodany !
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Wystąpił błąd, proszę się z nami skontaktować!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!
Enter captcha!