Kategorie bloga

Tagi

czytanie po angielsku alfabet liczby po angielsku Julia Donaldson prince's bedtime mindfulness dla dzieci Dzień Dziecka joga balansujące zabawki nauka angielskiego święta ekologia najmłodsi książki dla dzieci po francusku puzzle edukacyjne

Nauka angielskiego przez zabawę, czyli edukacyjne puzzle dla maluchów

1 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0

Edukacyjne puzzle do nauki angielskich słówek to nowość od Floss and Rock, która nas absolutnie zachwyciła! Wiedzieliśmy, że będzie to coś wyjątkowego już wówczas, gdy zobaczyliśmy ich zapowiedź w katalogu producenta, jednak kiedy trafiły do naszych rąk gotowe egzemplarze, uznaliśmy, że jest to jedna z najlepszych pomocy edukacyjnych, jakie mieliśmy okazję sprzedawać. Puzzle są duże, mają wyraziste kolory i ładne obrazki i zapakowane są w pudełko z magnetycznym zamknięciem. Najważniejsze jest jednak to, że w umożliwiają maluchom naukę angielskich słówek podczas zabawy. W naszej ofercie znajdziecie trzy rodzaje tych puzzli: Spell, Rhyme i Colours.

Colours Puzzles zawierają 30 elementów, z czego na 10 z nich jest nazwa koloru, a na 20 kolorowe ilustracje. Zabawa polega na dopasowaniu do nazwy koloru odpowiednich obrazków. Trzyletnie dziecko spokojnie poradzi sobie z tym zadaniem samodzielnie, młodsze z pomocą rodzica. Puzzle jednak warto też udostępnić starszym dzieciom umiejącym już czytać, aby mogły utrwalić sobie pisownię nazw kolorów po angielsku. To tylko jedna opcja zabawy z puzzlami. Zestaw można bowiem wykorzystać na milion sposobów nie tylko w domu, ale też w szkole czy w przedszkolu. Szczególnie polecamy te puzzle jako wsparcie edukacyjne dla nauczycielek języka angielskiego w przedszkolu. Możecie łączyć puzzle ze sobą na zasadzie przeciwieństw, wyszukiwać w pokoju rzeczy w danym kolorze, tworzyć kolorowe historyjki, czy co wam tylko wyobraźnia podsunie!

Rhyme Puzzles to propozycja, z której mogą skorzystać trochę starsze dzieci. W tej wersji puzzli łączyć należy ze sobą słówka, które się rymują. W opakowaniu znajdziemy 10 zestawów rymujących się słów (każdy zestaw to trzy słowa). Dziecko wyszukuje pasujące do siebie słówka i łączy je w ciąg. To świetna okazja do nauki rymowania i angielskich słówek, które znacznie łatwiej będzie zapamiętać, właśnie dzięki temu rymowaniu. Tak samo jak puzzle z kolorami, te też można kreatywnie wykorzystać w nauczaniu angielskiego na wiele sposobów.

Ostatni z zestawów to Spell Puzzles. Tym razem zabawa polega na łączeniu literek w słówka, a podpowiedź stanowią ilustracje znajdujące się na każdym elemencie. Jest to wstęp do nauki literowania, podstaw czytania i pisania, a także, standardowo, angielskich słówek. Samodzielne złożenie słówek z literek przyniesie dzieciom mnóstwo satysfakcji, gwarantujemy to! Zachęcamy też do wykorzystania puzzli w inny sposób - może z literek da się ułożyć więcej wyrazów niż przewidział producent?...

Jak sami widzicie, puzzle Floss and Rock to świetna pomoc edukacyjna, którą można wykorzystać w zarówno domowej nauce języka angielskiego, jak i w przedszkolu czy w szkole językowej. Nie od dziś wiadomo, że nauka jest najefektywniejsza w czasie zabawy. Puzzle Floss and Rock są ładne, trwałe i pomocne w edukacji. Do tego jest to produkt wyjątkowy, dlatego może stanowić pomysł na oryginalny, nieszablonowy prezent. Zachęcamy do zakupu w naszym sklepie!

Komentarze
Milena Roguska
2021/01/23
Kiedy będą dostępne Sounds around town, babydream and rhyme puzzles?
Zostaw komentarz
Komentarz został pomyślnie dodany !
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Wystąpił błąd, proszę się z nami skontaktować!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!