Kategorie bloga

Tagi

czytanie po angielsku alfabet liczby po angielsku Julia Donaldson prince's bedtime mindfulness dla dzieci Dzień Dziecka joga balansujące zabawki nauka angielskiego święta ekologia najmłodsi książki dla dzieci po francusku puzzle edukacyjne
Joga dla dzieci - kreatywny sposób na harmonijny rozwój

Chcesz w ciekawy sposób spędzić czas ze swoim dzieckiem? Sprawić, aby ruch był dla niego przyjemnością? Poprawić koncentrację, uwagę i pamięć? Nauczyć nazywania emocji i radzenia sobie z nimi? Wzmocnić świadomy oddech? A przede wszystkim świetnie się bawić? Koniecznie spróbuj zajęć z jogi dla dzieci lub stwórz idealne warunki do ćwiczeń w domu. W tym artykule przedstawię Ci prosty plan, który będzie doskonały na początek. Do dzieła!

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
10 pomysłów na oryginalny prezent dla dziecka na Dzień Dziecka!

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami - to już ostatni moment na zakup prezentu na tę okazję! Jeżeli szukacie czegoś oryginalnego, ładnego i trochę edukacyjnego, to dobrze trafiliście! Ale jeżeli sądzicie, że jak na księgarnię przystało, będę proponować Wam tylko książki, to się grubo mylicie :) Chociaż książek oczywiście w zestawieniu nie zabraknie, bo kto nie lubi dostawać książek w prezencie? Ale spis fantastycznych prezentów zaczniemy od naprawdę wyjątkowej zabawki, która spodoba się KAŻDEMU dzihttps://baobook.pl/32-piosenkiecku i dorosłemu :)

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Mindfulness dla dzieci

Mindfulness, czyli co? Co oznacza bycie uważnym? I czy można tego nauczyć dzieci? Zdaniem Christiane Engel jest to proste jak nauka alfabetu, a przekonuje o tym na stronach skierowanej do dzieci książki ABC Mindful Me. Z kolei Whitney Stewart, autorka kart Mindful Kids, przekonuje, że dzięki medytacji mindfulness, nasze dzieci będą uprzejme, spokojne i skupione, nauczą się empatii i radzić sobie z własnymi emocjami. Tyle korzyści! Warto się więc nad tym zainteresować. Ale zacznijmy od początku i wróćmy do pytania, czym właściwe jest to całe mindfulness?...

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Książę mówi NIE!

Drodzy rodzice, ile razy dziennie słyszycie z ust swojego dziecka NIE? Zwracam się oczywiście do rodziców dzieci już mówiących, nawet jeśli zasób słów ich pociech nie jest jeszcze bogaty, bo z własnego doświadczenia wiem, że dzieci zaskakująco szybko nabywają umiejętność wypowiadanie słowa NIE. Na przykład mój syn nauczył się mówić NIE, jakieś pół roku szybciej niż TAK. A więc drodzy rodzice dzieci na nie!Znalazłam lekturę idealną dla was (a nawet dwie)! I co więcej, książki te mają szansę spodobać się waszym dzieciom również ;)

3 Komentarze
star_rateOcena artykułu 5
Julia Donaldson - genialna autorka książek dla dzieci!

Na początku Julia Donaldson pisała piosenki na zamówienie. Była w tym naprawdę dobra. Wykonywała między innymi zlecenia dla BBC typu: Potrzebujemy piosenkę o wrzucaniu pogniecionego papieru do śmietnikaJulia Donaldson potrafiła pisać piosenki o wszystkim. Jej kariera autorki książek dla dzieci zaczęła się, gdy Axel Scheffler stworzył ilustracje do jednej z jej telewizyjnych piosenek pod tytułem A Squash and a Squeeze. Ta opowieść o marudnej staruszce, której było ciasno w jej małym domku, zapoczątkowała współpracę ilustratora i pisarki - dziś jednego z najbardziej rozpoznawalnych duetów w świecie literatury dziecięcej. The wonderful Axel Scheffler, jak określiła go Julia Donaldson, zilustrował później niejedno opowiadanie autorki, w tym te, które uczyniły ją sławną: The Gruffalo, Room on the Boom i Stick Man.

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
Za co kochamy Barefoot Books?

Wyobraźcie sobie książkę o tytule Baby's First Words, kartonową książkę dla dzieci do trzech lat, uczącą pierwszych słówek. Książek tego typu na rynku jest mnóstwo, Co wyróżnia tę wydaną przez Barefoot Books? Otóż na okładce mamy dziecko z rodzicami, ale zamiast mamy i taty to dziecko ma dwóch tatusiów, w tym jednego czarnoskórego. Od samego początku zwróciłam uwagę na to, że w książkach Barefoot Books pokazany jest cały świat, a nie tylko jego część. Bohaterami książek są więc ludzie wszystkich narodowości, o różnych odcieniach skóry, wyznawcy wszystkich religii, zdrowi i niepełnosprawni, biedni, bogaci, hetero- i homoseksualni, ludzie szczupli i grubi, ładni i brzydcy itd. Co najważniejsze, nie pojawiają się oni jako centrum opowieści o odmienności, ale mimochodem, w tle, jako naturalny element otoczenia. To genialne podejście do świata, którego warto nauczyć dzieci!

Baby's First Words

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0
One, two, three... Liczymy po angielsku!

Nauka liczenia może być prosta! Wystarczy odpowiedni dobór materiałów naukowych :) Wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze książki, dzięki którym dzieci naucza się liczyć po angielsku. Wybrane przez nas książki są przede wszystkim ładne i ciekawe, a przy okazji pełne cyferek! 

1 Komentarze
star_rateOcena artykułu 5
Nauka angielskiego alfabetu - jakie produkty wybrać?

Najczęściej ok. 3 roku życia dziecko zaczyna interesować się literkami. Nie przegapmy tego - to niesamowita okazja, żeby zapoznać je z alfabetem i przy okazji z nowymi słówkami po angielsku. W księgarniach znajdziemy wiele pozycji ułatwiających naukę alfabetu. My wybraliśmy trzy najciekawsze pozycje, które sprawią, że twoje dziecko już niedługo będzie rozpoznawało wszystkie literki a jego zasób słów znacznie się powiększy!

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0