Kategorie bloga

Tagi

czytanie po angielsku alfabet liczby po angielsku Julia Donaldson prince's bedtime mindfulness dla dzieci Dzień Dziecka joga balansujące zabawki nauka angielskiego święta ekologia najmłodsi książki dla dzieci po francusku puzzle edukacyjne

Nauka angielskiego alfabetu - jakie produkty wybrać?

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0

Najczęściej ok. 3 roku życia dziecko zaczyna interesować się literkami. Nie przegapmy tego - to niesamowita okazja, żeby zapoznać je z alfabetem i przy okazji z nowymi słówkami po angielsku. W księgarniach znajdziemy wiele pozycji ułatwiających naukę alfabetu. My wybraliśmy trzy najciekawsze pozycje, które sprawią, że twoje dziecko już niedługo będzie rozpoznawało wszystkie literki a jego zasób słów znacznie się powiększy!

ALPHABET FLASH CARDS

Na pierwszy kontakt z literkami nigdy nie jest za wcześnie! Karty z alfabetem wyposażone w plastikowe kółko idealnie nadają się do przypięcia do wózka. Oczywiście na początku uwagę malucha przykują kolory i ilustracje, ale z czasem zwróci też uwagę na literki. Rodzic będzie mógł powili zacząć zwracać uwagę dziecka, na jakie literki zaczynają się konkretne wyrazy. Karty Floss and Rock zostały starannie wykonane i ładnie zapakowane. Okrągły kształt i duże rozmiary sprawiają, że są zupełnie bezpieczne już dla najmłodszych a ilustracje przyciągają wzrok i pobudzają wyobraźnię. Karty zostały przygotowane w dwóch wersjach: błękitnej A is for Anchor oraz różowej A is for Apple. Do kupienia TUTAJ.

PŁÓTNO Z ALFABETEM DO ZAWIESZENIA NA ŚCIANĘ

LED ALPHABET CANVAS

Ten ślicznie wykonany plakat może pełnić trojaką funkcję: jest ozdobą pokoju, może być lampką nocną oraz pomocą edukacyjną. Na plakacie znajdziemy wszystkie literki angielskiego alfabetu i przypisane do nich ilustracje obrazujące słowa, zaczynające się na dane literki. Plakat jest niezwykle barwny a oświetlenie LED dodaje mu uroku. Dzieci przyglądając mu się na co dzień z łatwością zapamiętają angielski alfabet i angielskie słówka. Plakat jest wyjątkowo starannie wykonany - obrazki zostały nadrukowane na płótno i przypięte do drewnianej oprawy. Do kupienia TUTAJ.

Shirley Hughes ABC

Książka idealna na pierwszy kontakt z alfabetem! Na kolejnych stronach książki poznajemy literki angielskiego alfabetu i dowiadujemy się, jakie słowa się na nie zaczynają. Ale to nie wszystko! Do każdego słowa dopisana jest historia. Narratorką jest Katie, która opowiada o swojej rodzinie. I tak:

D is for Dad who is very good at cooking... and for our Dog, Buster, who always wants to join in with everything we are doing.

E is for everyone. This is my family: Mum, Dad, Olly and me.

I is for ice crem. Grandpa always treats me to an ice cream when we go to the park together.

I tak dalej :) ABC to wyjątkowo ciepła opowieść o uroczej rodzinie. Mamy okazje spojrzeć na świat oczami dziecka i przy okazji nauczyć się alfabetu. Za tekst i urocze ilustracje odpowiada Shirley Hughes - dziś już 90-letnia autorka ponad 50 książek dla dzieci, a Katie i Olly'ego możemy spotkać w niejednej z nich. Nas książka urzekła - czytając ją łatwo przypomnieć sobie dzieciństwo, zwłaszcza, że część tekstu i ilustracji powstała w latach 80. XX wieku. Wyjątkowa pozycja! Do kupienia TUTAJ

Komentarze
Zostaw komentarz
Komentarz został pomyślnie dodany !
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Wystąpił błąd, proszę się z nami skontaktować!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!