Kategorie bloga

Tagi

czytanie po angielsku alfabet liczby po angielsku Julia Donaldson prince's bedtime mindfulness dla dzieci Dzień Dziecka joga balansujące zabawki nauka angielskiego święta ekologia najmłodsi książki dla dzieci po francusku puzzle edukacyjne

Co czytać dzieciom po hiszpańsku i francusku?

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0

Dziś mamy propozycję dla wszystkich rodziców, którzy dopiero rozpoczynają ze swoimi dziećmi przygodę z językiem francuskim lub hiszpańskim i zastanawiają się po jakie lektury sięgnąć. Od jakiegoś czasu w księgarni Baobook dostępne są dwie nowe serie książek: hiszpańska I Can Read Spanish i francuska I Can Read French. Są to opowieści skierowane do najmłodszych czytelników, które zostały skonstruowane tak, żeby przyswajanie języka obcego odbywało się w jak najprostszy sposób. Sprawdźcie sami!

Każda z książek z obu serii zawiera tę samą historię spisaną w dwóch językach: angielskim i hiszpańskim lub francuskim (tak więc z powodzeniem można wykorzystać je też do nauki języka angielskiego). Opowieści są bardzo proste, opierają się przede wszystkim na opisie rzeczy i sytuacji, a poruszają tematy bliskie dzieciom, jak na przykład ubieranie się, wyprawianie przyjęcia urodzinowego, przygotowywanie do snu czy opowiadają o zwierzętach. Ilość tekstu na każdej stronie jest minimalna, często jest to tylko jedno zdanie i to do tego zdanie, które zostało zobrazowane przez ilustrację. To własnie podoba nam się w tych książkach najbardziej - czytając je, rodzic nie musi tłumaczyć tekstu - wystarczy, że będzie pokazywać palcem, o czym akurat czyta, a dziecko słuchając opowieści i śledząc wzrokiem ilustracje bez problemu zrozumie treść. 

Oprócz właściwej opowieści każda z książek posiada na końcu obrazkowy słowniczek słówek użytych w książce oraz wskazówki dla rodziców (lub małych czytelników), jak wymawiać poszczególne wyrazy i zdania. Te dodatki mają na celu ułatwienie nauki języka hiszpańskiego i francuskiego oraz łatwiejsze przyswajanie słówek.

Seria książek dla dzieci po hiszpańsku I Can Read Spanish oraz seria książek po francusku I Can Read French idealnie nadają się na lekturę dla najmłodszych czytelników i dla czytelników dopiero zaczynających swoją przygodę z każdym z tych języków. Proste zdania i ładne ilustracje sprawią, że nauka będzie prosta i przyjemna. Książki polecamy rodzicom, chcącym nauczyć swoje dziecko języka hiszpańskiego lub francuskiego oraz szkołom językowym, które poszukują niebanalnych materiałów szkoleniowych. Kupicie je w językowej księgarni internetowej Baobook. Zapraszamy!

Komentarze
Zostaw komentarz
Komentarz został pomyślnie dodany !
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Wystąpił błąd, proszę się z nami skontaktować!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!