Kategorie bloga

Co czytać dzieciom po hiszpańsku i francusku?

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0

Dziś mamy propozycję dla wszystkich rodziców, którzy dopiero rozpoczynają ze swoimi dziećmi przygodę z językiem francuskim lub hiszpańskim i zastanawiają się po jakie lektury sięgnąć. Od jakiegoś czasu w księgarni Baobook dostępne są dwie nowe serie książek: hiszpańska I Can Read Spanish i francuska I Can Read French. Są to opowieści skierowane do najmłodszych czytelników, które zostały skonstruowane tak, żeby przyswajanie języka obcego odbywało się w jak najprostszy sposób. Sprawdźcie sami!

Każda z książek z obu serii zawiera tę samą historię spisaną w dwóch językach: angielskim i hiszpańskim lub francuskim (tak więc z powodzeniem można wykorzystać je też do nauki języka angielskiego). Opowieści są bardzo proste, opierają się przede wszystkim na opisie rzeczy i sytuacji, a poruszają tematy bliskie dzieciom, jak na przykład ubieranie się, wyprawianie przyjęcia urodzinowego, przygotowywanie do snu czy opowiadają o zwierzętach. Ilość tekstu na każdej stronie jest minimalna, często jest to tylko jedno zdanie i to do tego zdanie, które zostało zobrazowane przez ilustrację. To własnie podoba nam się w tych książkach najbardziej - czytając je, rodzic nie musi tłumaczyć tekstu - wystarczy, że będzie pokazywać palcem, o czym akurat czyta, a dziecko słuchając opowieści i śledząc wzrokiem ilustracje bez problemu zrozumie treść. 

Oprócz właściwej opowieści każda z książek posiada na końcu obrazkowy słowniczek słówek użytych w książce oraz wskazówki dla rodziców (lub małych czytelników), jak wymawiać poszczególne wyrazy i zdania. Te dodatki mają na celu ułatwienie nauki języka hiszpańskiego i francuskiego oraz łatwiejsze przyswajanie słówek.

Seria książek dla dzieci po hiszpańsku I Can Read Spanish oraz seria książek po francusku I Can Read French idealnie nadają się na lekturę dla najmłodszych czytelników i dla czytelników dopiero zaczynających swoją przygodę z każdym z tych języków. Proste zdania i ładne ilustracje sprawią, że nauka będzie prosta i przyjemna. Książki polecamy rodzicom, chcącym nauczyć swoje dziecko języka hiszpańskiego lub francuskiego oraz szkołom językowym, które poszukują niebanalnych materiałów szkoleniowych. Kupicie je w językowej księgarni internetowej Baobook. Zapraszamy!

Komentarze
Zostaw komentarz
Komentarz został pomyślnie dodany !
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Wystąpił błąd, proszę się z nami skontaktować!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!
Enter captcha!