Kategorie bloga

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ DZIECIOM KSIĄŻKI PO ANGIELSKU? 

3 Komentarze
star_rateOcena artykułu 5

Po pierwsze - ponieważ warto czytać książki w ogóle.

Po drugie - same banały: znajomość języka angielskiego bardzo ułatwia życie, młody umysł jest najbardziej chłonny, nauka przez zabawę daje najlepsze efekty... Rodzice to wszystko wiedzą - dlatego posyłają dzieci do przedszkoli i szkół językowych oraz na lekcje języków obcych już od najmłodszych lat. Ale czy wiedzą także, że najistotniejsze w nauce jest to, żeby była ona przyjemna dla dziecka? Żeby odbywała się bezstresowo i w możliwie najbardziej przyjaznym środowisku? Żeby była naturalną częścią codziennych zajęć? Najlepszym miejscem do nauki jest więc dom a najlepszymi nauczycielami rodzice. Książki po angielsku - nie podręczniki, słowniki czy zeszyty ćwiczeń - ale ładne, ciekawe książki ze ślicznymi ilustracjami mogą stanowić doskonałą pomoc naukową dla rodziców. Codzienne czytanie książek po angielsku sprawia, że język angielski jest stale obecny w życiu dzieci a bogate ilustracje ułatwiają zrozumienie i przyswojenie tekstu.

Po trzecie - wiele wyjątkowych książek nie zostało przetłumaczonych na język polski. Niektóre nie zostały jeszcze zauważone, inne nie nadają się do przetłumaczenia. Dlatego więc, czytając dzieciom po angielsku, możemy wzbogacić naszą biblioteczkę o książki dla dzieci, których nie znaleźlibyśmy w polskich księgarniach. 

Po czwarte - czytanie książek w oryginale przynosi dużą satysfakcję! Unikalny styl autora, zabawne rymy czy gry słowne często są zauważalne tylko w oryginale. Tłumaczenia mogą być wartościowym tekstem, ale to jednak nie to samo, co oryginały.

Po piąte - nie można czytać dzieciom po angielsku, samemu się przy tym nie rozwijając! Rodzice, którzy angielski znają słabo, mogą przy okazji nauczyć się wielu słów. Ale nie tylko oni - nawet jeśli dobrze znamy język angielski, czytając dziecięce książeczki, zauważymy, że są słówka, które słyszymy po raz pierwszy. Zwroty i sformułowania, których byśmy nigdy nie użyli, ale jak one niesamowicie brzmią i jakie są przydatne! Czytając książeczki po angielsku, sprawiamy, że dzieci oswoją się z obcym językiem a my wzbogacimy nasze słownictwo i stale ćwiczymy poprawną wymowę.

Dlatego i jeszcze z wielu innych powodów polecamy mamom, tatom, babciom, dziadkom, ciociom i wujkom czytanie dzieciom książek po angielsku. 

Dlatego i jeszcze z wielu innych powodów powstała księgarnia intenetowa Baobook!

W Baobook pamiętamy, że język angielski to nie jedyny obcy język, który warto znać - sprzedajemy też książki po niemiecku, książki po francusku, książki po hiszpańsku i w innych językach. W Baobook nie sprzedajemy podręczników i zeszytów ćwiczeń do nauki języka angielskiego. Sprzedajemy ładne i ciekawe książki, które mają przede wszystkim bawić i podobać się dzieciom: śliczne albumy i atlasy dla dzieci, zabawne rymowanki i wzruszające opowiadania, książki obrazkowe, klasyczne bajki i znane powieści. Chcemy, żeby dzieci z chęcią do książek wracały i nie mogły bez nich zasnąć. Dzięki książkom z Baobook dzieci nie uczą się języka angielskiego, ale go przyswajają.

Komentarze
mariolik.
2017/12/11
Gorąco zachęcam do odwiedzania tej strony. Świetne książki, piękne ilustracje. Coś nowego dla dzieci i nie tylko! Polecam
elastra
2017/12/16
Świetny sklep - takich książek brakowało na polskim rynku. Atrakcyjne ceny i piękne wydania. Polecam gorąco!
Anonim
2017/12/19
Świetne książki z pięknymi ilustracjami. Ta księgarnia to strzał w 10! Gorąco polecam!
Zostaw komentarz
Komentarz został pomyślnie dodany !
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Wystąpił błąd, proszę się z nami skontaktować!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!
Enter captcha!