Kategorie bloga

Tagi

czytanie po angielsku alfabet liczby po angielsku Julia Donaldson prince's bedtime mindfulness dla dzieci Dzień Dziecka joga balansujące zabawki nauka angielskiego święta ekologia najmłodsi książki dla dzieci po francusku puzzle edukacyjne

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ DZIECIOM KSIĄŻKI PO ANGIELSKU? 

3 Komentarze
star_rateOcena artykułu 5

Po pierwsze - ponieważ warto czytać książki w ogóle.

Po drugie - same banały: znajomość języka angielskiego bardzo ułatwia życie, młody umysł jest najbardziej chłonny, nauka przez zabawę daje najlepsze efekty... Rodzice to wszystko wiedzą - dlatego posyłają dzieci do przedszkoli i szkół językowych oraz na lekcje języków obcych już od najmłodszych lat. Ale czy wiedzą także, że najistotniejsze w nauce jest to, żeby była ona przyjemna dla dziecka? Żeby odbywała się bezstresowo i w możliwie najbardziej przyjaznym środowisku? Żeby była naturalną częścią codziennych zajęć? Najlepszym miejscem do nauki jest więc dom a najlepszymi nauczycielami rodzice. Książki po angielsku - nie podręczniki, słowniki czy zeszyty ćwiczeń - ale ładne, ciekawe książki ze ślicznymi ilustracjami mogą stanowić doskonałą pomoc naukową dla rodziców. Codzienne czytanie książek po angielsku sprawia, że język angielski jest stale obecny w życiu dzieci a bogate ilustracje ułatwiają zrozumienie i przyswojenie tekstu.

Po trzecie - wiele wyjątkowych książek nie zostało przetłumaczonych na język polski. Niektóre nie zostały jeszcze zauważone, inne nie nadają się do przetłumaczenia. Dlatego więc, czytając dzieciom po angielsku, możemy wzbogacić naszą biblioteczkę o książki dla dzieci, których nie znaleźlibyśmy w polskich księgarniach. 

Po czwarte - czytanie książek w oryginale przynosi dużą satysfakcję! Unikalny styl autora, zabawne rymy czy gry słowne często są zauważalne tylko w oryginale. Tłumaczenia mogą być wartościowym tekstem, ale to jednak nie to samo, co oryginały.

Po piąte - nie można czytać dzieciom po angielsku, samemu się przy tym nie rozwijając! Rodzice, którzy angielski znają słabo, mogą przy okazji nauczyć się wielu słów. Ale nie tylko oni - nawet jeśli dobrze znamy język angielski, czytając dziecięce książeczki, zauważymy, że są słówka, które słyszymy po raz pierwszy. Zwroty i sformułowania, których byśmy nigdy nie użyli, ale jak one niesamowicie brzmią i jakie są przydatne! Czytając książeczki po angielsku, sprawiamy, że dzieci oswoją się z obcym językiem a my wzbogacimy nasze słownictwo i stale ćwiczymy poprawną wymowę.

Dlatego i jeszcze z wielu innych powodów polecamy mamom, tatom, babciom, dziadkom, ciociom i wujkom czytanie dzieciom książek po angielsku. 

Dlatego i jeszcze z wielu innych powodów powstała księgarnia intenetowa Baobook!

W Baobook pamiętamy, że język angielski to nie jedyny obcy język, który warto znać - sprzedajemy też książki po niemiecku, książki po francusku, książki po hiszpańsku i w innych językach. W Baobook nie sprzedajemy podręczników i zeszytów ćwiczeń do nauki języka angielskiego. Sprzedajemy ładne i ciekawe książki, które mają przede wszystkim bawić i podobać się dzieciom: śliczne albumy i atlasy dla dzieci, zabawne rymowanki i wzruszające opowiadania, książki obrazkowe, klasyczne bajki i znane powieści. Chcemy, żeby dzieci z chęcią do książek wracały i nie mogły bez nich zasnąć. Dzięki książkom z Baobook dzieci nie uczą się języka angielskiego, ale go przyswajają.

Komentarze
mariolik.
2017/12/11
Gorąco zachęcam do odwiedzania tej strony. Świetne książki, piękne ilustracje. Coś nowego dla dzieci i nie tylko! Polecam
elastra
2017/12/16
Świetny sklep - takich książek brakowało na polskim rynku. Atrakcyjne ceny i piękne wydania. Polecam gorąco!
Anonim
2017/12/19
Świetne książki z pięknymi ilustracjami. Ta księgarnia to strzał w 10! Gorąco polecam!
Zostaw komentarz
Komentarz został pomyślnie dodany !
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Wystąpił błąd, proszę się z nami skontaktować!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!