Kategorie bloga

One, two, three... Liczymy po angielsku!

1 Komentarze
star_rateOcena artykułu 5

Nauka liczenia może być prosta! Wystarczy odpowiedni dobór materiałów naukowych :) Wybraliśmy najlepsze książki, dzięki którym dzieci naucza się liczyć po angielsku. Preentowane przez nas książki są przede wszystkim ładne i ciekawe, a przy okazji pełne cyferek! 

"DRIVING MY TRACTOR" Jan Dobbins & David Sim

Nie ma nic prostszego niż nauka podczas śpiewania! Driving my tractor to książka z dołączoną płytą CD z serii Barefoot Singalong. Od tej pozycji warto zacząć naukę liczenia po angielsku. Wesoły farmer zbiera swoje zwierzaki na przyczepkę. Na każdej kolejnej stronie ładuje o jedno zwierzę więcej niż poprzednio. Dzięki wielu powtórzeniom tekst jest łatwy do zapamiętania, a żywa melodia piosenki wpada w ucho. W trakcie lektury dzieci mogą nauczyć się liczyć do pięciu po angielsku, a przy okazji poznać angielskie nazwy zwierząt. Tematyka książki jest bardzo bliska dzieciom - na pewno ją pokochają. Do kupienia TUTAJ.

"KNICK KNACK PADDY WHACK" Christiane Engel

Knick Knack Paddy Whack to kolejna książka z serii Barefoot Singalong - tutaj również do książki dołączona jest płyta CD z piosenką, tylko tym razem liczymy do dziesięciu po angielsku. Na kolejnych stronach książki do wesołego staruszka, grającego na bębnie, dołączają dzieci z nowymi instrumentami. Razem tworzą fantastyczny zespół, który maszeruje przez miasto w rytm popularnej piosenki. Ładne ilustracje i wpadająca w ucho piosenka na pewno spodobają się dzieciom! Książkę kupicie TUTAJ.

"MY FIRST 123" Shirley Hughes

ABCShirley Hughes uwielbiamy! Wspaniałe retro ilustracje kojarzą nam się z dzieciństwem. Świat z jej książek to idealny świat dziecka. Bez względu na tematykę polecamy wszystkie jej książki, dlatego w tym zestawieniu nie może zabraknąć książki o liczeniu. Tym razem Katie liczy do dziesięciu: One is me, Katie. Here I am, all by myself. But I'm not myself for long. Here comes Olly, my baby brother, and that makes two of us... itd. Katie liczy to, co jest dla niej ważne. A ważna jest rodzina, przyjaciele, jej zwierzaki. Familijny tekst uzupełniają urocze ilustracje. Wyjątkowa książka! Kupicie ją TUTAJ.

"COUNTING" Aino-Maija Metsola

counting

Tytuł jasno mówi, o czym jest książka. Counting to książka obrazkowa o liczeniu - na każdej stronie znajdziemy mnóstwo wyjątkowo barwnych ilustracji, przedstawiających rzeczy, które musimy policzyć. Oprócz tego pełno w niej słówek po angielsku w liczbie pojedynczej i mnogiej oraz uwielbianych przez dzieci okienek, za którymi kryją się kolejne obrazki. Aino-Maija Metsola to autorka wielu książek z serii Learning Garden o edukacyjnym charakterze i artystycznej formie. Znajdziemy w nich pytania angażujące dzieci i rodziców do rozmowy po angielsku. do kupienia TUTAJ.

"MY GRANNY WENT TO MARKET. A ROUND-THE-WORLD COUNTING RHYME" Stella Blackstone & Christopher Corr

my granny went to market

My Granny Went to Market czyli A Round-the-World Counting Rhyme to rymowanka, dzięki której nauczymy się liczenia po angielsku i zwiedzimy świat. Babcia z opowieści to wesoła staruszka, która na latającym dywanie wybiera się w shopping po całym świecie. W czasie podróży kupuje pamiątki, a w każdym kraju kupuje ich coraz więcej: jeden dywan z Turcji, dwa koty z Tajlandii, trzy maski z Meksyku.. itd. Dzięki temu uczymy się liczyć do 10 po angielsku oraz dowiadujemy się co nieco o odległych zakątkach świata. Wyjątkowa książka wspaniale zilustrowana przez Christophera Corra do kupienia TUTAJ.

"THE GIGANTIC TURNIP" Aleksei Tolstoy & Niamh Sharkey

the gigantic turnip

Znacie Rzepkę Juliana Tuwima? A wiedzieliście, że Tuwim, pisząc ten popularny dziś wiersz dla dzieci, inspirował się bajką rosyjską? The Gigantic Turnip to stara rosyjska bajka ludowa spisana przez Aleksieja Tołstoja i zilustrowana przez Niamh Sharkey. Dziadek i babcia wyhodowali w swoim ogrodzie ogromną dynię. Nie dają rady sami jej wyciągnąć z ziemi, dlatego wołają na pomoc jedną krowę, dwie świnie, trzy koty, cztery kury, pięć gęsi, sześć kanarków i... małą myszkę. Dzięki lekturze tej zabawnej historii nauczymy się liczyć do sześciu po angielsku. Polecamy wydanie z dołączonym audiobookiem - to duże ułatwienie dla rodziców, którzy sami nie czują się na siłach czytać po angielsku lub chcieliby sprawdzić, czy ich wymowa jest poprawna. Audiobook to też doskonała okazja dla dzieci, aby posłuchać native speakera. Książkę z płytą CD kupicie TUTAJ.

"THE REAL PRINCESS. A MATHEMAGICAL TALE" Brenda Williams & Sophie Fatus

the real princess

Na koniec polecamy pozycję, z której mamy do czynienia z najbardziej zaawansowanym liczeniem i, co więcej, z działaniami matematycznymi!  The Real Princess to jedyna w swoim rodzaju matematyczna bajka. W klasyczną Księżniczkę na Ziarnku Grochu  zostały wplecione liczby i matematyczne zadania, dzięki czemu dzieci mogą przekonać, że matematyka może być zabawna. Urocze ilustracje Sophie Fatus umilą lekturę, a pytania na końcu książki zmotywują dzieci do liczenia po angielsku. Do książki dołączona jest płyta z audiobookiem. Do kupienia TUTAJ.

Komentarze
azaw
2018/01/18
Korzystając z tak uroczych książek nauka liczenia to sama przyjemność! Wszystkim fanom czytania szczerze polecam księgarnię "Baobook". Atrakcyjne ceny, szybka wysyłka, a co najważniejsze przepięknie wydane książki :)
Zostaw komentarz
Komentarz został pomyślnie dodany !
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Wystąpił błąd, proszę się z nami skontaktować!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!
Enter captcha!