Kategorie bloga

Tagi

czytanie po angielsku alfabet liczby po angielsku Julia Donaldson prince's bedtime mindfulness dla dzieci Dzień Dziecka joga balansujące zabawki nauka angielskiego święta ekologia najmłodsi książki dla dzieci po francusku puzzle edukacyjne

"Baby Dream" - idealna książka dla niemowląt

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0

Szukacie idealnej książki dla maluszków? My taką znaleźliśmy! :) Nasze ulubione wydawnictwo Barefoot Books wydało serię książeczek dla niemowląt i małych dzieci, która bardzo przypadła nam do gustu. W naszej ofercie znajdziecie Baby Dream - cudowną pozycję na dobranoc, która ma w sobie wszystko, co powinna mieć książka dla niemowląt. A co takiego mianowicie zawiera?

Po pierwsze - kontrasty i wzory. 

Książeczki i zabawki kontrastowe można znaleźć dziś w prawie każdym domu, w którym mieszka niemowlę. I dobrze, bo właśnie kontrasty najmocniej angażują jeszcze niedojrzały wzrok maluszków. Warto pokazywać małym dzieciom czarno-białe obrazki, które przykuwają ich uwagę i pozwalają trenować zmysły. W książce Baby Dream znajdziemy wyraźne czarno-białe fotografie i ilustracje oraz obrazkowe elementy w intensywnych kolorach. Na każdej stronie znajdziemy też proste białe i kolorowe szlaczki i wzory na czarnym tle. 

Po drugie - zdjęcia dzieci i rodziców.

Niemowlęta już od pierwszych miesięcy życia skupiają wzrok na twarzach i na oczach bliskich osób. Żadne zabawki nie są wówczas bardziej interesujące. Ponadto maluszki uwielbiają patrzeć na inne dzieci. W książce Baby Dream tradycyjne ilustracje zastąpiono fotografiami zasypiających dzieci, często w objęciach rodziców. Prezentowane sceny są bardzo ciepłe i niesamowicie rozczulające. Zdjęcia przedstawiają realne sytuacje, dzięki czemu książka wpisuje się w nurt pedagogiki Montessori. Rodzice mogą opowiadać swoim pociechom, co robią maluchy ze zdjęć, kiedy zasypiają.

Po trzecie - rytmiczny tekst.

Ponieważ ważne jest to, żebyśmy dużo do maluszków mówili już od pierwszych dni życia, warto już wtedy sięgnąć po książki do czytania. W Baby Dream, oprócz ilustracji i fotografii, znajdziemy też rymowany tekst. Świetnie się on sprawdzi na początku życia niemowlaka, kiedy jeszcze nie ma znaczenia, co czytamy dzieciom, tylko jak to robimy. Rymowankę z książeczki możemy i przeczytać, i zaśpiewać - w obu sytuacjach świetnie brzmi. A gdy maluszek trochę podrośnie doceni również treść wierszyka, którego czytanie może być miłym rytuałem na dobranoc.

Po czwarte - sztywne kartki.

Żeby dzieci mogły pokochać książki, muszą się z nimi dobrze poznać. Dlatego nie bójmy się powierzać ich im małym rączkom. Baby Dream ma sztywne kartki odpowiednie do kartkowania, tarmoszenia i gryzienia. Do tego niewielkie rozmiary sprawiają, że ta książeczka jest dla maluszków bardzo wygodna.

Baby Dream od Barefoot Books to naprawdę urocza i ciepła książeczka na dobranoc dla najmłodszych dzieci. Do tego jest bardzo przemyślana - nie poraża nadmiarem obrazków i kolorów, a zawiera elementy ważne z punktu widzenia niemowląt. Z powadzeniem można ją czytać i noworodkom, i dwulatkom. Bardzo, bardzo polecamy!

Komentarze
Zostaw komentarz
Komentarz został pomyślnie dodany !
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!
Wystąpił błąd, proszę się z nami skontaktować!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!