Nauka angielskiego alfabetu - jakie produkty wybrać?

Nauka angielskiego alfabetu - jakie produkty wybrać?

Najczęściej ok. 3 roku życia dziecko zaczyna interesować się literkami. Nie przegapmy tego - to niesamowita okazja, żeby zapoznać je z alfabetem i przy okazji z nowymi słówkami po angielsku. W księgarniach znajdziemy wiele pozycji ułatwiających naukę alfabetu. My wybraliśmy trzy najciekawsze pozycje, które sprawią, że twoje dziecko już niedługo będzie rozpoznawało wszystkie literki a jego zasób słów znacznie się powiększy!

ALPHABET FLASH CARDS

książka ALPHABET FLASH CARDS - A is for Anchor

Na pierwszy kontakt z literkami nigdy nie jest za wcześnie! Karty z alfabetem wyposażone w plastikowe kółko idealnie nadają się do przypięcia do wózka. Oczywiście na początku uwagę malucha przykują kolory i ilustracje, ale z czasem zwróci też uwagę na literki. Rodzic będzie mógł powili zacząć zwracać uwagę dziecka, na jakie literki zaczynają się konkretne wyrazy. Karty Floss and Rock zostały starannie wykonane i ładnie zapakowane. Okrągły kształt i duże rozmiary sprawiają, że są zupełnie bezpieczne już dla najmłodszych a ilustracje przyciągają wzrok i pobudzają wyobraźnię. Karty zostały przygotowane w dwóch wersjach: błękitnej A is for Anchor oraz różowej A is for Apple.

PŁÓTNO Z ALFABETEM DO ZAWIESZENIA NA ŚCIANĘ

plakat z alfabetem LED ALPHABET CANVAS

Ten ślicznie wykonany plakat może pełnić trojaką funkcję: jest ozdobą pokoju, może być lampką nocną oraz pomocą edukacyjną. Na plakacie znajdziemy wszystkie literki angielskiego alfabetu i przypisane do nich ilustracje obrazujące słowa, zaczynające się na dane literki. Plakat jest niezwykle barwny a oświetlenie LED dodaje mu uroku. Dzieci przyglądając mu się na co dzień z łatwością zapamiętają angielski alfabet i angielskie słówka. Plakat jest wyjątkowo starannie wykonany - obrazki zostały nadrukowane na płótno i przypięte do drewnianej oprawy.

Shirley Hughes ABC

książka ABC z kolekcji The nursery

Książka idealna na pierwszy kontakt z alfabetem! Na kolejnych stronach książki poznajemy literki angielskiego alfabetu i dowiadujemy się, jakie słowa się na nie zaczynają. Ale to nie wszystko! Do każdego słowa dopisana jest historia. W książce ABC z The Nursery Collection narratorką jest Katie, która opowiada o swojej rodzinie. I tak:

D is for Dad who is very good at cooking... and for our Dog, Buster, who always wants to join in with everything we are doing.

E is for everyone. This is my family: Mum, Dad, Olly and me.

I is for ice crem. Grandpa always treats me to an ice cream when we go to the park together.

I tak dalej :) ABC to wyjątkowo ciepła opowieść o uroczej rodzinie. Mamy okazje spojrzeć na świat oczami dziecka i przy okazji nauczyć się alfabetu. Za tekst i urocze ilustracje odpowiada Shirley Hughes - dziś już 90-letnia autorka ponad 50 książek dla dzieci, a Katie i Olly'ego możemy spotkać w niejednej z nich. Nas książka urzekła - czytając ją łatwo przypomnieć sobie dzieciństwo, zwłaszcza, że część tekstu i ilustracji powstała w latach 80. XX wieku. Wyjątkowa pozycja!