Pomysły na prezent dla dziecka - Sprawdź propozycje Baobook.pl!

Pomysły na prezent dla dziecka - Sprawdź propozycje Baobook.pl!

W naszym poradniku prezentowym znajdziesz listę książek, które będą świetnym pomysłem na prezent. Sprawdź, które książki sprawdzą się jako upominek dla niemowlaka, a które pozycje będą dobrym wyborem dla kilkulatka. Dzięki poniższemu zestawieniu zakup prezentu dla dzieci na mikołaja będzie dziecinnie prosty!

Książki dla dzieci na prezent – czy to dobry pomysł? 

Książki nie kojarzą się z atrakcyjnym prezentem dla dzieci. Rzeczywiście, zakup lektury szkolnej lub poważnej powieści może nie spotkać się z dużym entuzjazmem. Oferta Baobook to propozycje, które uwzględniają preferencje dzieci: książeczki są ciekawe, kolorowe i opowiadają historie dostosowane do wieku czytelnika. 

Chociaż zabawki to najpopularniejsze prezenty dla dzieci na święta, najczęściej są mało praktyczne i szybko się nudzą. Książki mogą pozostać z dzieckiem przez dłuższy czas, a poza rozrywką, posiadają elementy edukacyjne. 

Prezent dla niemowlaka – lista 

W przypadku niemowląt najlepiej sprawdzają się prezenty w kontrastowych kolorach i w bezpiecznym kształcie, czyli bez małych elementów lub ostrych krawędzi. Książeczki przeznaczone dla niemowląt są twarde, najczęściej z zaokrąglonymi rogami, żeby ułatwić trzymanie przez dziecko. 

Baby Dream

Kontrastowa książeczka Baby Dream będzie świetnym prezentem nie tylko dla malucha, ale też jego rodziców. Przyjemne dla ucha rymowanki ułatwiają zasypianie, a grube, twarde strony są bezpieczne dla malucha. To idealna propozycja na prezent i na pierwszą książkę w życiu dziecka! 

Baby Dream

Baby Dream

Bear in a square

To prezent dla dziecka, który będzie mu towarzyszyć przez pierwsze kilka lat. Początkowo czytanie Bear in square może stać się waszym wieczornym rytuałem, a później dziecko może samodzielnie przeglądać książeczkę. Ta pozycja jest ciekawa dla niemowlaka, dzięki intensywnym kolorom, ale sprawdzi się też jako prezent dla rocznego dziecka.

Bear in a Square

Bear in square

Bear on a bike

Bohater Bear on a bike zabiera malucha w podróż po różnych miejscach, do których dociera różnymi sposobami (np. pociągiem). Opowiada, co widzi na miejscu, posługując się prostym, angielskim słownictwem. Bear on a bike to kolejna propozycja, która zostanie z dzieckiem na dłużej. Przygody niedźwiedzia spodobają się również starszym dzieciom!

Bear on a Bike

Bear on a bike

Bear in sunshine

Tym razem niedźwiedź zapoznaje czytelników ze słownictwem związanym z pogodą. Ciekawe ilustracje zainteresują niemowlaka, a starsze dziecko zaznajomią ze specyfiką zmiennych warunków atmosferycznych. Książeczka ma sztywne kartki, dzięki czemu jest bezpieczna dla niemowląt.

Bear in Sunshine

Bear in sunshine

Prezent dla dziecka w wieku 1-3

Co kupić jako prezent dla dzieci na święta, jeśli pociechy mają dopiero kilka lat? Twarde książeczki już się nie sprawdzą – kilkulatki są zdecydowanie bardziej wymagające!

My Big Barefoot Book of Wonderful Words

Wielka księga słówek w języku angielskim! Sprawdzi się zarówno jako prezent dla dziecka w wieku roku, jak i kilku lat. Co znajdziemy w środku? To nie nudny słownik polsko-angielski, ale barwne historie wesołej rodziny, której towarzyszymy w codziennych czynnościach. Ta książeczka uczy nie tylko angielskiego, ale też rytuałów.

My Big Barefoot Book of Wonderful Words

My Big Barefoot Book of Wonderful Words

Yoga Tots: Strong Puppy

Yoga Tots wycisza i uczy podstawowych słówek związanych z Powitaniem Słońca! Świetna propozycja na prezent dla dziecka, które jest ciągle w ruchu. Razem z tytułowym szczeniaczkiem nauczy się podstawowych, bezpiecznych pozycji jogowych i pozna nowe słówka. To dobry pomysł na prezent dla chłopca lub dziewczynki w wieku 3 lat.

Yoga Tots: Strong Puppy

Yoga Tots: Strong Puppy

Up, up, up!

Książka o...lataniu. Prezent dla rocznego dziecka, dzięki któremu uwierzy, że nic nie jest niemożliwe! Książeczkę można czytać lub śpiewać. Dołączony teledysk zawiera piękne animacje, które przyciągną wzrok dziecka na dłużej. 

Up, Up, Up! Książka + CD

Up, up, up!

Gra Memory Children of The World

Memory, które uczy, jak różnorodny jest świat. Dzięki tej grze Twoje dziecku nauczy się mówić „cześć” w wielu językach! Zobaczy też, jak wyglądają dzieci w innych zakątkach globu. Gra memory to świetna propozycja dla całej rodziny i bardzo dobry pomysł na prezent dla rocznego dziecka lub nieco starszej pociechy. 

Gra Memory Children of the World

Gra Memory Children of The World

Mindful Tots: Loving Kindness

Trening uważności dla najmłodszych! Małe dzieci mają problemy z wyrażaniem i kontrolowaniem emocji. Dzięki Mindful Tots nauczą się je nazywać oraz skupią się na pozytywnych odczuciach. Tak naprawdę, Loving Kindess to dobry pomysł na prezent dla dziecka w każdym wieku. A praktykować uważność z kartami od Mindful Tots mogą również rodzice lub opiekunowie dziecka.

Mindful Tots: Loving Kindness

Mindful Tots: Loving Kindness

Prezent dla dziecka w wieku 4-7

Jak wybrać prezent dla dziewczynki w wieku 6 lat? A dla chłopca? Płeć nie ma znaczenia, ale rodzaj prezentu już tak. Nasza lista książek dla dziecka w wieku 4-7 lat to pozycje dopasowane do wieku rozwijających się pociech.

Will You Help Doug Find His Dog?

Razem ze swoją pociechą pomóż Dougowi odnaleźć psa! Książeczka jest bardzo angażująca, dzięki czemu dziecko będzie uczestniczyło aktywnie w zabawie, a nie tylko słuchało lektury. Żeby odnaleźć psa, trzeba go dobrze opisać i wskazać wśród innych czworonogów. Ta pozycja zachęca do mówienia po angielsku, a nagrodą jest odnalezienie towarzysza Douga.

Will You Help Doug Find His Dog?

Will You Help Doug Find His Dog?

My Friend Robot - Książka + CD

To książka dla fanów lub fanek robotów, programowania i budowania. Bohaterowie książki budują dom, a pomaga im ich przyjaciel – robot. Które dziecko nie chciałoby mieć takiego przyjaciela? Zapewniamy, że piosenki dołączone do książeczki będziecie śpiewać całą rodziną!

My Friend Robot - Książka + CD

My Friend Robot - Książka + CD

My Daddy is a Pretzel. Yoga for Parents and Kids

Kolejny prezent dla dziecka na mikołaja, który tak naprawdę jest upominkiem dla całej rodziny. Książeczka opowiada o jodze i rodzicach dzieci, dzięki czemu dbanie o sprawność fizyczną jest naturalną częścią przedstawianej historii. Można ją czytać przed snem lub praktykować jogę razem z bohaterami książeczki. Najlepiej całą rodziną!

My Daddy is a Pretzel. Yoga for Parents and Kids

My Daddy is a Pretzel. Yoga for Parents and Kids

Port Side Pirates! - Książka + CD

Propozycja na prezent dla małych piratów i piratek! Angielskie słownictwo związane ze statkami, pirackim życiem i żeglugą to tylko praktyczny dodatek. Najbardziej liczy się morska przygoda. Zabierz swoje dziecko w literacki rejs statkiem, a dołączona na płycie, energiczna piosenka tylko wzmocni wasze wrażenia.

Port Side Pirates! - Książka + CD

Port Side Pirates! - Książka + CD

A Farmer's Life for Me - Książka + CD

Świetny prezent dla dziewczynki w wieku 6 lat! A także dla chłopca, jeśli lubi zwierzęta i ciekawi go, jak wygląda życie na wsi. A Farmer’s Life for Me to fascynująca przygoda dla każdego dziecka. Dzięki dołączonej animacji na płycie CD zaśpiewacie razem piosenki oraz potowarzyszycie bohaterom podczas dojenia krów czy zbierania jajek. 

A Farmer's Life for Me - Książka + CD

A Farmer's Life for Me - Książka + CD

Prezent dla dziecka w wieku 8-11

Prezenty dla dzieci w wieku 8-11 lat to już większe wzywanie. Pociechy w tym wieku mają zwykle sprecyzowane zainteresowania, dlatego warto zapytać, czym interesuje się dziecko, które zamierzamy obdarować. Poniżej kilka propozycji prezentów dla chłopca lub dziewczynki w wieku od 8 do 11 lat!

Yoga Pretzels 50 Fun Activities for Kids & Grownups

Yoga Pretzels to zabawa dla całej rodziny! Karty do nauki jogi pozwolą wam spędzić wspólny wieczór z dzieckiem, gimnastykując się i wygłupiając. To prezent, który daje dużo frajdy, ale też wycisza oraz uczy, dzięki pytaniom zawartym na kartach.

Yoga Pretzels. 50 Fun Activities for Kids & Grownups

Yoga Pretzels 50 Fun Activities for Kids & Grownups

The Journey Home from Grandpa's

Książeczka sprawdzi się jako prezent dla chłopca lub dziewczynki w wieku 8 lat. Książeczkę można przeczytać lub zaśpiewać – może w czasie powrotu do domu po wizycie u dziadków? W czasie śpiewania dziecko łatwo zapamięta angielskie nazwy pojazdów i kolorów. The Journey Home from Grandpa's to idealny przykład nauki poprzez zabawę!

The Journey Home from Grandpa's

The Journey Home from Grandpa's

Mama Panya's Pancakes. A Village Tale from Kenya

Starsze dzieci warto uczyć tolerancji i pokazywać, jak wygląda świat poza naszą najbliższą okolicą. Historia mamy Panya to opowieść o dzieleniu się i afrykańskich realiach, podana w przyjazny sposób, dostosowany do wieku dziecka. Opisywana książka to bardzo dobry prezent dla starszych dzieci. Przy okazji lektury można poruszyć temat różnic kulturowych i postaw społecznych – Panya uczy, że dobro wraca!

Mama Panya's Pancakes. A Village Tale from KenyaMama Panya's Pancakes. A Village Tale from Kenya