Baby Dream - idealna książka dla niemowląt

Baby Dream - idealna książka dla niemowląt

Szukacie idealnej książki dla maluszków? My taką znaleźliśmy! :) Nasze ulubione wydawnictwo Barefoot Books wydało serię książeczek dla niemowląt i małych dzieci, która bardzo przypadła nam do gustu. W naszej ofercie znajdziecie Baby Dream - cudowną pozycję na dobranoc, która ma w sobie wszystko, co powinna mieć książka dla niemowląt. A co takiego mianowicie zawiera?

Po pierwsze - kontrasty i wzory

Książeczki i zabawki kontrastowe można znaleźć dziś w prawie każdym domu, w którym mieszka niemowlę. I dobrze, bo właśnie kontrasty najmocniej angażują jeszcze niedojrzały wzrok maluszków. Warto pokazywać małym dzieciom czarno-białe obrazki, które przykuwają ich uwagę i pozwalają trenować zmysły. W książce Baby Dream znajdziemy wyraźne czarno-białe fotografie i ilustracje oraz obrazkowe elementy w intensywnych kolorach. Na każdej stronie znajdziemy też proste białe i kolorowe szlaczki i wzory na czarnym tle.

Kontrasty i wzory w książce Baby Dream

Po drugie - zdjęcia dzieci i rodziców

Niemowlęta już od pierwszych miesięcy życia skupiają wzrok na twarzach i na oczach bliskich osób. Żadne zabawki nie są wówczas bardziej interesujące. Ponadto maluszki uwielbiają patrzeć na inne dzieci. W książce Baby Dream tradycyjne ilustracje zastąpiono fotografiami zasypiających dzieci, często w objęciach rodziców. Prezentowane sceny są bardzo ciepłe i niesamowicie rozczulające. Zdjęcia przedstawiają realne sytuacje, dzięki czemu książka wpisuje się w nurt pedagogiki Montessori. Rodzice mogą opowiadać swoim pociechom, co robią maluchy ze zdjęć, kiedy zasypiają.

Zdjęcia dzieci i rodziców w książce Baby Dream

Po trzecie - rytmiczny tekst

Ponieważ ważne jest to, żebyśmy dużo do maluszków mówili już od pierwszych dni życia, warto już wtedy sięgnąć po książki do czytania. W Baby Dream, oprócz ilustracji i fotografii, znajdziemy też rymowany tekst. Świetnie się on sprawdzi na początku życia niemowlaka, kiedy jeszcze nie ma znaczenia, co czytamy dzieciom, tylko jak to robimy. Rymowankę z książeczki możemy i przeczytać, i zaśpiewać - w obu sytuacjach świetnie brzmi. A gdy maluszek trochę podrośnie doceni również treść wierszyka, którego czytanie może być miłym rytuałem na dobranoc.

Rytmiczny tekst do czytania na dobranoc w pozycji Baby Dream

Po czwarte - sztywne kartki

Żeby dzieci mogły pokochać książki, muszą się z nimi dobrze poznać, dlatego nie bójmy się powierzać ich im małym rączkom. Baby Dream ma sztywne kartki odpowiednie do kartkowania, tarmoszenia i gryzienia. Do tego niewielkie rozmiary sprawiają, że ta książeczka jest dla maluszków bardzo wygodna.

Sztywne kartki w książce dla najmłodszych

Baby Dream od Barefoot Books to naprawdę urocza i ciepła książeczka na dobranoc dla najmłodszych dzieci. Do tego jest bardzo przemyślana - nie poraża nadmiarem obrazków i kolorów, a zawiera elementy ważne z punktu widzenia niemowląt. Z powadzeniem można ją czytać i noworodkom, i dwulatkom. Bardzo, bardzo polecamy! Koniecznie sprawdźcie też pozostałe książki po angielsku dla dzieci!