Podstawa to balans, czyli za co kochamy klasyczne zabawki!

Podstawa to balans, czyli za co kochamy klasyczne zabawki!

Zaglądając dziś do sklepów zabawkowych lub dziecięcych pokoi można dostać oczopląsu! Maluchy mają dostęp do mnóstwa zabawek, w tym interaktywnych, śpiewających, grających, jeżdżących, itd., itd.... Inwencja twórcza producentów zabawek nie zna granic, a pokoje dziecięce są naprawdę pojemne! Niestety większość z tych zabawek zabawie służy tylko chwilę, a później ląduje gdzieś na dnie kosza z klamotami. 

Trochę mnie to przeraża! Oczywiście dziecku trudno odmówić prezentu i sobie też trudno odmówić robienia dzieciom prezentów - doskonale to rozumiem - ale warto dwa razy zastanowić się nad zakupem zabawki i pośród otaczającego nas kiczu, wybrać coś naprawdę wartego naszych pieniędzy i, co ważniejsze, uwagi naszych dzieci. Musimy pamiętać, że od małego kształtujemy ich gusta i to, jakimi przedmiotami ich otaczamy, ma duży wpływ na ich wybory estetyczne w przyszłości. 

Zabawki drewniane - alternatywa dla tradycyjnych zabawek

Jestem mamą, która uwielbia drewniane zabawki! Zabawki z drewna są ładne, bezpieczne, trwałe i ekologiczne. Poza tym są klasyczne, retro i vintage :) Zabawa nimi to czysta przyjemność, nie tylko dla dziecka, ale i dla rodziców. To ważne, ponieważ małe dzieci (i te większe też) chcą się bawić z rodzicami i zdecydowanie więcej radości przynosi im taka zabawa, w którą rodzic jest równie zaangażowany jak one same. 

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe względy, stwierdzam, że balansujące gry zręcznościowe są zabawkami idealnymi. Mój synek jest jeszcze na nie trochę za mały i póki co bawi się nimi jak tradycyjnymi klockami (rekomendowany wiek to 3 lata i więcej), ale miałam okazję wypróbować je z siostrzenicami i muszę się przyznać, że na swoją kolejkę w grze czekałam z równą niecierpliwością, jak dziewczynki!

magnetyczny zestaw obiadowy, gra drewniana

Balansujące gry, czyli zręcznościowe zabawki dla dzieci

Gry balansujące polegają na ułożeniu okrągłych klocków na balansującej podstawie. Klocki są różnych kolorów i wielkości, a o tym, który możemy położyć w następnej kolejności decyduje rzut kostką. W grę można grać samemu albo w kilka osób. Zabawa na początku wydaje się banalnie prosta, jednak po pewnym czasie zaczynają się trudności, a cała konstrukcja się wali! Dotychczas wszystkie klocki na podstawie udało nam się ułożyć tylko RAZ i to wtedy, gdy wykluczyliśmy rzuty kostką! 

gra zręcznościowa z drewna - taxi

Gra balansująca stanowi spore wyzwanie i dla dzieci, i dla dorosłych. Jest wyjątkowo absorbująca i wystawia na próbę naszą cierpliwość. Podczas zabawy, poza cierpliwością, dzieci mają okazję ćwiczyć też zręczność, dokładność i dowiedzą się, czym jest równowaga, a dorośli zyskają trochę czasu dla siebie (i to bez wciskania dzieciom tabletów czy włączania bajek;)). Tyle korzyści!

Co więcej, gry balansujące Floss and Rock, są ładnie wykonane i z nietoksycznych materiałów. W sklepie internetowym Baobook kupicie grę balansującą w jednym z czterech wzorów: Balansujący Jednorożec, Balansujący Dinozaur, Balansujący Wieloryb lub Balansująca Taksówka. Na każdym z nich znajdziecie ładne rysunki i kolory. Ja jestem zachwycona dinozaurem, moje siostrzenice wybrały jednorożca, a synkowi najbardziej podoba się taksówka ;) A Wam co się podoba?...