Filtruj według

Książki i karty uważności dla dzieci

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-12 z 14 pozycji
Aktywne filtry

Trening uważności dla dzieci pozwala na zdobycie wewnętrznych kompetencji, które będą nieocenione w okresie dorastania i życiu dorosłym. Poprzez zabawę nawet bardzo małe dzieci mogą zapoznać się z tym, czym jest joga dla najmłodszych oraz poprawią swoją koncentrację. Wzmocnią również swoją odporność na stres. Książki dostępne w naszej księgarni zawierają ćwiczenia uważności dla dzieci. 

Mindfulness dla dzieci – książki dla każdego!

Twoje dziecko często nie może się skupić? Jest rozbiegane i rozkojarzone? Zapoznaj się z książkami o uważności dla dzieci, które uczą koncentrowania uwagi. W naszej ofercie znajdziesz pozycje, które zapoznają z pojęciem mindfulness dla dzieci w przystępny sposób. Dodatkowym atutem są piękne ilustracje. W czasie czytania książek o uważności każdy będzie się dobrze bawił – niezależnie od tego, ile ma lat!

Ćwiczenia uważności dla dzieci 

Książki o mindfulness kojarzą się z dorosłymi, którzy poszukują równowagi i chwili wytchnienia. Coraz więcej jednak, zwłaszcza w krajach anglojęzycznych, mówi się także o jodze dla najmłodszych i uważności dla dzieci. Z tego powodu na rynku wydawniczym pojawiło się wiele propozycji książek, które relaksują oraz uczą skupienia. Mindfulness dla dzieci buduje pewność siebie i uczy, czym jest równowaga między aktywnością a odpoczynkiem. Dzięki kartom uważności dla dzieci możesz razem z dzieckiem poznać ćwiczenia wyciszające i skupiające uwagę. 

Co daje mindfulness, czyli trening uważności?

Czytanie książek o uważności oraz wykonywanie zadań z kart uważności dla dzieci, to dobre sposoby na nauczenie dziecko odpoczynku, radzenia sobie z emocjami (często silnymi, ponieważ dopiero w okresie dorastania uczymy się regulowania złości czy żalu) oraz empatii. Trening uważności dla dzieci powinien być oparty na zabawie. Z tego powodu najlepiej zacząć od książek o mindfulness. Pozycje dostępne w naszej księgarni są kolorowe, a na każdej ze stron znajdują się obrazki, które zainteresują nawet najbardziej rozbiegane dziecko. Mindfulness dla dzieci jest blisko związane z jogą, dlatego w ofercie znajdziesz także bajki o jodze dla dzieci. Ćwiczenia możecie wykonywać razem z dzieckiem. Wystarczy rozwinąć matę, otworzyć książeczkę lub wyciągnąć karty z jogą dla dzieci i...zwinąć się w precla lub wykonać pozycję psa z głową w dole.

Anglojęzyczne książki o uważności 

Czytając książeczki o mindfulness po angielsku, dziecko zdobywa wiele kompetencji jednocześnie: uczy się wsłuchiwania w swoje emocje, radzenia sobie z nimi, a jednocześnie oswaja się z językiem obcym. Skupianie się na świecie zewnętrznym i wewnętrznym to pożądane umiejętności w życiu dorosłym. Nie tylko na rynku pracy, ale też na co dzień. Ćwiczenia uważności dla dzieci zdobywają coraz większą popularność, ponieważ są kreatywną formą spędzania wolnego czasu. Budują relację – nie tylko z rodzicami, ale też z samym sobą. Poza tym uczą jak być szczęśliwym i skupionym na „tu i teraz”.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą książek z kategorii mindfulness dla dzieci w naszym sklepie!